Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Drewno bambusowe w domu - eko TREND w aranżacji wnętrz

Źródło: Anwis
Urządzanie wnętrz jest dzisiaj dużo łatwiejsze niż kiedyś, ze względu na dostępność ciekawych materiałów, rozwiązań dekoratorskich i technologicznych. Z drugiej zaś strony, dostępność szerokiej oferty na rynku nie ułatwia nam podjęcia decyzji i wyboru wymarzonego produktu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia domu są estetyczne i praktyczne osłony okienne. Stawiając na jakość wykonania oraz naturalne piękno zaczerpnięte wprost z natury, warto przyjrzeć się żaluzjom wykonanym z drewna bambusowego i poznać jego walory. Zarówno te estetyczne, jak i praktyczne.

Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się żaluzjom bambusowym, przed decyzją o wyborze osłon okiennych? Otóż większość użytkowników w dzisiejszym świecie designu zwraca szczególną uwagę na nowoczesny i zaskakujący look swoich mieszkań, domów czy biur. Coraz więcej właścicieli stawia na eko-design w swoich przestrzeniach, otaczając się aranżacjami inspirowanymi przez naturę. W centrum uwagi są również okna, które – dzięki odpowiedniej oprawie – przyciągają uwagę zaraz po wejściu do wnętrza. Ponadto, naturalne produkty dają nam większe poczucie komfortu, luksusu, a także sprawiają, że we wnętrzach potrafimy się lepiej zrelaksować. 

Jeśli więc mamy przed sobą remont lub urządzamy na nowo nasze przestrzenie, warto wybrać żaluzje bambusowe i wzbogacić wnętrza nie tylko o naturalny i elegancki akcent, ale także o praktyczne rozwiązanie pozwalające regulować nasze otoczenie w sposób wyjątkowy i funkcjonalny. Swoją ofertę żaluzji bambusowych poszerzył w ostatnim czasie jeden z czołowych producentów przesłon okiennych w Polsce.

– Z początkiem sierpnia do oferty wprowadziliśmy dwie szerokości lameli bambusowych – 25 mm oraz 50 mm – co pozwala dopasować żaluzję do każdego rodzaju przeszklenia – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager z firmy ANWIS. – W nowej kolekcji umieściliśmy to, co obecnie najmodniejsze, czyli przyjemne odcienie naturalnego drewna i stonowane kolory ziemi, uzupełnione o ponadczasowe: biel i czerń.

Praktyczne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnym designem

Żaluzje bambusowe są niebywale praktyczne z kilku względów. Po pierwsze bambus jest niezwykle ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Lamele żaluzji bambusowych są cieńsze i lżejsze od drewnianych, więc żaluzja zajmuje mniej miejsca po zwinięciu. Z tego też powodu żaluzje bambusowe są bardziej odpowiednie do większych okien lub okien umieszczonych w trudno dostępnych miejscach, ponieważ są łatwiejsze do podnoszenia i opuszczania. Oczywiście, istnieje też możliwość wybrania modeli z napędem elektrycznym. Co jeszcze je wyróżnia?

– Żaluzje bambusowe charakteryzują się nadzwyczajną trwałością -mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS. - Są odporne na uszkodzenia, a przy długotrwałym użytkowaniu zachowują swoją funkcjonalność i urok. Unikatowa faktura, barwa oraz naturalne nierówności to kolejne cechy, które wyróżniają żaluzje bambusowe. Różnice w odcieniach oraz subtelne usłojenie bambusa stanowią dowód jego naturalnego pochodzenia. Mogące powstawać delikatne nierówności lamel nadają żaluzjom niepowtarzalny charakter a wnętrzom klimat i autentyczność.

Żaluzje bambusowe - dlaczego warto w nie zainwestować?

Żaluzje bambusowe mają wszechstronne zastosowanie. Świetnie komponują się w niemal każdym wnętrzu i można je łączyć z każdym stylem. Są elementem dekoratorskim, który zastępuje standardowe dekoracje tekstylne w domach i mieszkaniach, dając poczucie luksusu i wyciszenia. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych, skandynawskich czy prowansalskich, pozwalając nam kontrolować ilość światła, jakie wprowadzamy do pomieszczeń. Stanowią również alternatywę dla wielu osłon okiennych w pomieszczeniach użytkowych, jak biura, restauracje czy sale konferencyjne. 

Żaluzje bambusowe, poprzez ich kolor i naturalne piękno, możemy łączyć z różnymi elementami wystroju wnętrz, jak tekstylia, tapety, stolarka okienna, lampy po dywany oraz roślinność. Warte uwagi są zwłaszcza rośliny doniczkowe, które doskonale współgrają z naturalnym wykończeniem drewnianych żaluzji i podkreślają egzotykę i naturalne walory drewna bambusowego. Nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także przyczynią się do stworzenia bardziej przyjaznego i harmonijnego otoczenia.

Źródło: Materiały informacyjne firmy Anwis

Porady na co dzień

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.