Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

5 powodów, dla których warto kupować odkurzacz samojezdny

10 października 2019
Źródło: iRobot
Dla wielu osób odkurzanie to smutny obowiązek, który kosztuje wiele energii oraz czasu. Toteż coraz więcej osób kupuje odkurzacz samojezdny, który wykonuje całą pracę za nich. Koniecznie poznaj 5 głównych powodów, sprawiających, że kupowanie odkurzaczy automatycznych jest inwestycją, na którą warto się zdecydować.

Dlaczego warto posiadać odkurzacze samojezdne?

Nie tracisz czasu na sprzątanie

Być może to banał, jednak nie da się ukryć, że odkurzanie zajmuje często naprawdę sporo czasu. Dlatego też urządzenie, które pozwoli nam zaoszczędzić ten czas, na pewno jest strzałem w dziesiątkę. W końcu odkurzacze samojezdne działają w ten sposób, że wystarczy je po prostu prawidłowo zaprogramować, włączyć czy ustalić godzinę i miejsce sprzątania, a cała reszta pracy spada na urządzenie. Nie da się ukryć, że to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, mających problemy z poruszaniem się oraz po prostu dla tych, którzy wolą spędzić wolny czas w przyjemniejszy sposób.

Sprząta dokładniej

Nie każdy odkurzacz daje gwarancję, że dywan czy podłoga zostaną odpowiednio wyczyszczone. Sporą zaletą urządzeń samojezdnych jest to, że mogą pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednią metodę, którą użyje odkurzacz samojezdny tak, aby uzyskać, jak najlepszy efekt. Odkurzacze automatyczne nie mają innych obowiązków, dlatego też dla nich najważniejszy jest efekt, a nie czas pracy (chyba że posiadają niskiej jakości baterię, to wtedy po prostu wymagają naładowania i wtedy przerywają swoją pracę).

Pracuje, kiedy chcesz

Modele o wysokim standardzie są cenione także za to, że pozwalają na zaprogramowanie ich tak, aby o konkretnej godzinie rozpoczęły sprzątanie. Wtedy odkurzacz wyjedzie ze swojej bazy i będzie ze spokojem pracować. Zatem nie musimy być nawet w domu, kiedy ma to miejsce. Oznacza to, że gdy wrócimy z pracy, szkoły czy z wakacji — dywan będzie idealnie odkurzony. Zresztą odkurzanie może odbyć się nawet w nocy, jeśli tylko kupimy ciche urządzenie.

Są ciche

Podczas kupowania odkurzacza samojezdnego należy zwrócić uwagę na to, jak głośno pracują. Ma to bardzo duże podczas praktycznego użytkowania. Najlepiej, aby odkurzacze nie były głośniejsze niż 55 dB. Warto zwrócić uwagę zatem na szczegółową specyfikację produktu, gdyż obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli, które wytwarzają znacznie głośniejsze dźwięki.

Są mobilne

Oprócz tego, że odkurzacze samojezdne potrafią poruszać się po całym domu, to często nawet rodzaj powierzchni nie ma dla nich żadnego znaczenie. Co sprawia, że wiele modeli doskonale radzi sobie zarówno na schodach, jak i na dywanach z dłuższym włosiem (w takich sytuacjach po prostu wymagane jest dokupienie odpowiednio dobranych kółek, które poradzą sobie z jazdą po takim dywanie).

Nie można zapomnieć również o tym, że odkurzacze automatyczne są także dość małe i kompaktowe. Wszystko to sprawia, że nie zajmują dużej ilości miejsca. Poza tym bez obaw mieszczą się do torebki czy torby podróżnej, gdy planujemy wyjechać na wakacje czy do rodziny.

Źródło: Materiały informacyjne firmy iRobot

Porady na co dzień

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.