Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny
Artykuł sponsorowany

Fotowoltaika dla firm - jak ograniczyć koszty i jednocześnie wypracować większe zyski?

Źródło: Revolt Energy
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej często generuje wysokie koszty. To szczególnie widoczne w przypadku firm przemysłowych i produkcyjnych. Istnieją jednak sposoby, które umożliwiają zredukowanie wydatków związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Jak można to osiągnąć? Przeczytaj krótki poradnik dla przedsiębiorców i dowiedz się więcej!

Rynek OZE w Polsce cieszy się stale rosnącą popularnością. Wiele firm decyduje się na inwestycje w systemy fotowoltaiczne. To szansa na spore oszczędności w kwestii działania zakładu przemysłowego, ale także dodatkowe zyski. Ciekawym rozwiązaniem jest fotowoltaika na abonament.

Czym jest fotowoltaika na abonament? Dowiedz się więcej!

>p?Nowoczesny system inwestowania w OZE dla firm to inaczej umowa abonamentowa na fotowoltaikę. Każdy przedsiębiorca może zdecydować się na inwestycję w system fotowoltaiczny. Na czym to polega? Umowa zawiera prosty zapis – energia, która zostanie zaoszczędzona dzięki inwestycji, pokryje miesięczne koszty funkcjonowania systemu. To rozwiązanie ma wiele zalet:

 

  • zero wkładu własnego,
  • brak ryzyka operacyjnego,
  • zero obciążenia zdolności kredytowej przedsiębiorstwa.

Inwestowanie we własne źródła odnawialnych energii w ramach umowy abonamentowej to minimum formalności, brak ukrytych koszów oraz jakiegokolwiek ryzyka. Wystarczy, że nawiążesz współpracę z zewnętrznym przedstawicielem, który przejmie obowiązki: związane z pozyskaniem finansowania, kompletowaniem dokumentacji oraz zdobywaniem pozwoleń na inwestycję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Revolt Energy.

Kiedy warto zainwestować w systemy fotowoltaiczne dla firmy?

Inwestowanie w panele fotowoltaiczne z magazynami energii jest opłacalne wszędzie tam, gdzie generowane są wysokie koszty z racji z użycia energii elektrycznej. To dotyczy głównie zakładów przemysłowych, produkcyjnych oraz hal magazynowych. Takie firmy często pracują przez całą dobę, a to przekłada się na wysokie koszty utrzymania przedsiębiorstwa.

Odpowiednio dobrana moc systemu fotowoltaiki dla firm to szansa na zredukowanie rachunków za energię nawet o kilkadziesiąt procent. Aby mieć pewność, że zainstalowany system będzie wydajny, warto skontaktować się profesjonalną firmą dostarczającą rozwiązania OZE dla przedsiębiorców.

Ile kosztuje fotowoltaika dla firm?

Nie da się jednoznacznie określić tego, ile będzie kosztować fotowoltaika dla przedsiębiorstwa. Ostateczna kwota inwestycji jest uzależniona od mocy instalacji oraz liczby modułów, które zostaną zainstalowane. Standardowo: im obszerniejszy system fotowoltaiki dla firmy, tym większe koszty inwestycji. To jednak przekłada się także na późniejsze oszczędności oraz ilość produkowanej energii z odnawialnych źródeł.

Przyjmuje się, że średnie ceny fotowoltaiki dla firmy oscylują od 15 do 25 tys. złotych. To jednak nie oznacza, że wydatki nie mogą być większe. Najnowocześniejsze, bezobsługowe instalacje bywają droższe, choć zdecydowanie warto w nie inwestować, jeśli chodzi o długofalowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Źródło: Materiały informacyjne Revolt Energy

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.