Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Baumit – farby fasadowe klasy Premium

27 lipca 2016
Źródło: ShutterStock
Wobec farby elewacyjnej, jako ostatniego elementu wykończenia budynku, mamy duże oczekiwania. Powinna nie tylko nadać ścianom wybraną kolorystkę, ale również zapewnić skuteczną ochronę przed opadami atmosferycznymi, promieniowaniem UV czy zmianami temperatur, a co za tym idzie gwarantować pożądany efekt dekoracyjny na długie lata.

Najwyższą jakość powłok malarskich – pierwotnych oraz renowacyjnych – gwarantują farby elewacyjne Baumit w wersji Premium, które dołączyły ostatnio do oferty cenionego w branży producenta systemów ociepleń.

Firma Baumit w swoim stałym asortymencie posiada farby samoczyszczące, silikonowe, silikatowe, jak również akrylowe, które dzięki szerokiej gamie kolorystycznej pozwalają wykreować oryginalny projekt elewacji, który ożywi bryłę budynku i będzie stanowił jego wizytówkę przez lata. W tym roku uznany w branży producent systemów ociepleń poszerzył ofertę powłok malarskich Baumit Color o wysokojakościowe farby fasadowe Premium: silikonową Baumit StarColor oraz akrylową Baumit ProColor, przeznaczone szczególnie do malowania tynków mineralnych w systemach ociepleń lub do przemalowań remontowych elewacji.

Obie propozycje dedykowane są do aplikacji ręcznej – wałkiem lub pędzlem a takżeb metodą natryskową. Prace malarskie przebiegają sprawnie z uwagi na wysoką przyczepność i siłę krycia farby już przy pojedynczym pociągnięciu. Nie trzeba się również martwić o zacieki, czy widoczne łączenia między świeżą powłoką a kolejnymi fragmentami malowanej elewacji. Ponadto dzięki zastosowaniu farby Baumit StarColor na bazie żywicy silikonowej lub dyspersyjnej Baumit ProColor możemy uzyskać efekt wysoce odporny na warunki atmosferyczne oraz zanieczyszczenia – na ich powierzchni powstaje bowiem powłoka hydrofobowa stanowiąca barierę dla brudu i wilgoci. Dzięki temu elewacja zyskuje właściwości samoczyszczące, dodatkowo podwyższone w przypadku Baumit StarColor. Co więcej, nowoczesna receptura pozwala osiągnąć takie parametry powłoki malarskiej, które gwarantują dyfuzyjność pary wodnej, umożliwiając ścianom „oddychanie”. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bardzo wysoka paroprzepuszczalność predysponuje Baumit StarColor nie tylko do stosowania na systemach ociepleń, ale także do odnawiania i renowacji obiektów zabytkowych.

Wszystkie farby fasadowe Baumit posiadają również zabezpieczenie powłokowe najnowszej generacji w postaci mikro-kapsułek odpornych na wypłukiwanie, chroniących elewację przed atakiem glonów, grzybów i pleśni. Natomiast dodatek cool pigmentów aplikowany w standardzie do wymagających tego odcieni farb powoduje, że nawet ciemne czy głębokie kolory nie blakną i nie ulegają odbarwieniu, a – co najważniejsze – cały system ociepleń jest efektywnie chroniony przed skutkami nadmiernego nagrzania elewacji promieniami słonecznymi.

Źródło: Materiały informacyjne firmy Baumit

Porady na co dzień

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.