Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Skuteczna ochrona przed UV, wiatrem i zanieczyszczeniami? Poznaj zalety rolet SCREEN

Źródło: Anwis
Eleganckie i stylowe rolety zewnętrzne screen są rozwiązaniem godnym uwagi. Wykonane z najnowocześniejszych materiałów, kryją w sobie mnóstwo przydatnych funkcji. Przedstawiamy krótki poradnik, jak wybrać model idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Czy tkanina w oknie może ochronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem?

Zewnętrzne osłony okienne wykonane z tkaniny nie są oczywistym wyborem osób poszukujących skutecznej ochrony przed słońcem, zanieczyszczeniami oraz odpornych na zjawiska atmosferyczne. Wydają się subtelne i delikatne, w porównaniu z aluminiowymi lamelami. Tymczasem nowoczesne rolety materiałowe są niezwykle trwałe, łatwe w pielęgnacji, a efekt wizualny, jaki dzięki nim uzyskujemy – zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach – jest nie do przecenienia. Są doskonałym wyborem do przesłonięcia okien oraz balkonów, tarasów, altan lub pergol. Skutecznie chronią zarówno przed promieniami słonecznymi, silnym wiatrem, zanieczyszczeniami oraz insektami.

–    Rolety SCREEN w systemie „ZIP” charakteryzują się zwiększoną odpornością na silne podmuchy wiatru. Prowadzenie boczne tkaniny gwarantuje stabilność produktu nawet w wietrzne dni. Rolety SCREEN stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno dla konstrukcji ogrodowych, jak i tarasów. Wykonane z wysokiej jakości tkanin pokrytych włóknem szklanym i PVC, są odporne na warunki pogodowe. Ich zastosowanie na oknach w okresie letnim przyczynia się do efektywnej pracy klimatyzatorów, co przekłada się na obniżone koszty eksploatacyjne budynku – podkreśla Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS.

Tkaniny do zadań specjalnych - dobierz model według własnych preferencji

Tkaniny mogą mieć różny współczynnik otwarcia, czyli przezierności (OF) – określany w skali od 0% do 4%. Tkaniny o współczynniku 0% OF pozwalają na całkowite zaciemnienie i pełen „blockout”. Tkaniny o wyższym stopniu przezierności montowane są najczęściej w oknach tarasowych lub przy pergolach. Zapewniają nie tylko poczucie intymności przy zachowaniu widoczności od środka, ale także eliminują ewentualne refleksy świetlne, które mogą przeszkadzać np. podczas pracy na komputerze.

Do dyspozycji mamy cały szereg materiałów różniących się nie tylko kolorem i fakturą, ale przede wszystkim funkcjonalnością, wpływającą na komfort termiczny. Poza przepuszczalnością światła widzialnego, każda tkanina posiada odmienne parametry związane z przepuszczalnością, odbiciem, oraz pochłanianiem energii słonecznej. Wybór ten ma wpływ na stopień zabezpieczenia wnętrza przed jego nagrzewaniem się.

Wybierając tkaninę warto więc zwrócić uwagę na to, od której strony świata umieszczone są nasze okna, ponieważ te umieszczone na południu lub południowym-zachodzie będą potrzebowały lepszego wzmocnienia przed działaniem promieni słonecznych.

–    Budowa rolety SCREEN pozwala na osłonę przeszklenia o wielkości nawet 18 metrów kwadratowych – zauważa ekspertka marki ANWIS. - Bogaty wybór tkanin oraz kolorów oprzętu pozwala na zaaranżowanie każdej przestrzeni. Również kilka wielkości i kształtów skrzynki, w której chowana jest tkanina po zwinięciu oraz dostępność systemu podtynkowego sprawiają, że roleta Screen idealnie dopasowuje się do każdej bryły budynku – dodaje.
  
System osłon może być sterowany za pomocą przełącznika montowanego na ścianie, pilota wykorzystującego fale radiowe lub z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, dzięki której możemy zasłaniać lub odsłaniać rolety z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto możemy je skonfigurować z czujnikami wiatrowymi lub słonecznymi, dzięki czemu będą automatycznie reagowały na zmieniające się warunki lub postępowały zgodnie z utworzonym wcześniej scenariuszem. Sterowanie może obejmować pojedyncze rolety lub cały system osłon w naszym domu lub biurze.

Źródło: Materiały informacyjne firmy Anwis

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.