logo
logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Poznaj sposoby na pozbycie się sierści z foteli i dywanów

Autor artykułu: Małgorzata Karpińska
Małgorzata Karpińska
4 października 2023
Słowa kluczowe: jak usunąć sierść z fotela,usuwanie sierści z dywanów,sierść zwierząt
Źródło: Klaudia Rogoża
Futrzaste pupile są urocze, jednak oprócz wielkiej miłości dostarczają właścicielom problemu sierści, która wydaje się być wszechobecna. Sierść na fotelach i dywanach to nieunikniona rzeczywistość, ale istnieją skuteczne sposoby, które pomogą Ci się jej pozbyć. Poznaj praktyczne techniki, które pomogą Ci uporać się z sierścią zwierząt.

Regularne odkurzanie i czyszczenie

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się sierści z dywanów i foteli jest regularne odkurzanie i czyszczenie. Wybierz odkurzacz z silnym ssaniem i specjalnymi końcówkami do usuwania sierści. Odkurzaj dywany i fotele regularnie, najlepiej co kilka dni. Jeśli Twój odkurzacz jest wyposażony w specjalną końcówkę do sierści, użyj jej do usunięcia sierści z powierzchni mebli.

Specjalne wałki do usuwania sierści

Na rynku dostępne są specjalne wałki do usuwania sierści, które są świetnym narzędziem do pozbycia się sierści z foteli i dywanów. Wałek posiada klejącą taśmę, która chwyta sierść i kurz. Możesz go przesuwać po powierzchni mebli i dywanów, a następnie wymieniać taśmę klejącą, gdy zostanie zapełniona sierścią.

Rękawice lateksowe lub gumowe

Rękawice lateksowe lub gumowe mogą okazać się przydatne w usuwaniu sierści z mebli. Włóż rękawicę na jedną dłoń i przecieraj ją po powierzchni fotela lub dywanu. Sierść będzie przylegać do rękawicy, co ułatwi jej usunięcie. Po zakończeniu tej czynności możesz umyć rękawicę i użyć jej ponownie.

Wilgotne ściereczki lub gąbki

Wilgotne ściereczki lub gąbki mogą pomóc w usunięciu sierści z powierzchni mebli. Nawilż ściereczkę lub gąbkę, a następnie przetrzyj nią fotel lub dywan. Wilgoć pomoże unieść sierść, dzięki czemu będzie łatwiej ją usunąć. Pamiętaj jednak, aby nie przesycać powierzchni wodą, szczególnie jeśli masz dywan, który można łatwo się uszkodzić.

Specjalne preparaty do usuwania sierści

Na rynku dostępne są specjalne preparaty do usuwania sierści, które można rozpylać na powierzchnie mebli i dywanów. Te produkty pomagają unieść sierść z powierzchni, dzięki czemu można ją łatwo usunąć odkurzaczem lub specjalną szczotką. Przed użyciem preparatu, zawsze przeczytaj instrukcję na opakowaniu i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki

Jeśli sierść zebrała się głęboko w dywanie lub tapicerce, najlepszym rozwiązaniem może być profesjonalne pranie. Usługi czyszczenia dywanów i tapicerki oferowane przez specjalistyczne firmy mogą pomóc w dokładnym usunięciu sierści i odświeżeniu mebli oraz dywanów.

Regularne odkurzanie, czyszczenie i stosowanie jednej z powyższych metod pozwoli Ci utrzymać powierzchnie bez sierści i w odpowiedniej czystości.

Źródło: Zespół redakcyjny portalu zbudujmydom.pl

(Małgorzata Karpińska)
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.