Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny
Artykuł sponsorowany

Dom w Warszawie - gdzie i za ile?

Źródło: korter.com.pl
Wielkomiejski styl życia przyciąga i zatrzymuje w Warszawie całe rzesze osób. Tak, tętniąca życiem metropolia ma dużo do zaoferowania osobom pracującym singlom, a rynek pierwotny Warszawy jest przepełniony ofertami kawalerek i mieszkań typu studio. Rośnie też jednak popularność bardziej kameralnego segmentu – zabudowy jednorodzinnej. Rodziny z dziećmi lub osoby poszukujące mieszkania w oddali od zgiełku miasta rozglądają się coraz bardziej za domami i segmentami w obrębie stolicy.

W dzisiejszym digescie przedstawiamy, jak wygląda aktualna oferta domów jednorodzinnych oraz innych kameralnych inwestycji w Warszawie.

Gdzie kupisz dom jednorodzinny w Warszawie

Większość dzielnic Warszawy jest już raczej zajęta przez budownictwo wielorodzinne – nowych osiedli jest co niemiara, a ceny mieszkań nawet potrafią być całkiem przystępne. Pozostały jednak obszary oferujące wystarczająco dużo wolnych terenów pod budowę oraz odpowiednie dla jednorodzinnych domów otoczenie.

Gdzie kupić dom w Warszawie? Oto lista najbardziej perspektywicznych pod tym względem dzielnic:

  1. Białołęka;
  2. Wawer;
  3. Ursus;
  4. Ursynów;
  5. Rembertów;
  6. Mokotów;
  7. Wilanów.

Dwie ostatnie dzielnice z listy – Mokotów i Wilanów – są zarezerwowane raczej dla budownictwa o wysokim standardzie. Zarówno mieszkania, jak i domy czy wille miejskie, które tu powstają, nie należą raczej do przystępnego przedziału cenowego. Powstają tu wykwintne inwestycje wyposażone w innowacyjną infrastrukturę oraz wykonane w użyciem materiałów wykończeniowych klasy premium.

Z kolei, reszta dzielnic oferuje całkiem sporo opcji ze średniej półki cenowej. Przykładowo, osiedle Ornecka Park na Białołęce składa się z kameralnych domów w zabudowie szeregowej o powierzchni od 93 do 125 metrów kwadratowych. Inwestycja znajduje się w otoczeniu terenów zielonych, okoliczna infrastruktura jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkańców, a dojazd do centrum miasta nie wywołuje żadnych problemów. Przy tym ceny domów na osiedlu nie należą do wygórowanych.

Warto też wspomnieć o przedmieściach i małych miejscowościach przylegających do Warszawy – takich jak Piaseczno, Marki, Ząbki, Wołomin oraz inne. Są szczególnie dobrą opcją dla zmotoryzowanych, a stawki tu są odczuwalnie niższe, niż w granicach miasta. Jedno z nowych osiedli domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej – Domy przy Willowej – jest ulokowane w Falentach, miejscowości graniczącej z Włochami oraz Ursynowem, co zapewnia szybki dojazd do strategicznych punktów miasta. Osiedle jest zamknięte i monitorowane, posiada dobrze zagospodarowany teren, ceny domów zaś nie wykraczają poza obręb średniej półki cenowej.

Wybieramy dom w Warszawie - na co zwrócić uwagę?

Oto kilka praktycznych wskazówek, które będą przydatne podczas wyboru domu w Warszawie.

  1. Zbadaj okolice. Sprawdź, czy w pobliżu wybranego przez Ciebie osiedla są dostępne wszelkie niezbędne obiekty infrastruktury miejskiej – sklepy, ośrodki oświatowe, placówki opieki zdrowotnej oraz punkty usługowe. Zwróć też uwagę na tereny zielone – zapewnią bowiem nie tylko wyższą jakość powietrza, ale również rekreację.
  2. Sprawdź standard. Zainteresuj się, z jakich materiałów jest wykonany dom – czy zapewnią odpowiedni poziom energooszczędności. Ważnym elementem jest też ogrzewanie – obecnie najczęściej stosuje się autonomiczne piece gazowe, ale zdarza się też znaleźć dom z pompą ciepła. Dodatkowe instalacje na kształt ogrzewania podłogowego, klimatyzacji, kominka nie tylko ułatwią życie, ale też podniosą jego standard.
  3. Wybierz zaufanego dewelopera. Rzetelna firma odpowiada za jakość wykonanych inwestycji i zapewnia obsługę posprzedażową, więc postaw na sprawdzonego dewelopera. Obecnie w Warszawie domy budują takie firmy deweloperskie, jak Novisa Development, Ronson Development, Arche czy Mota-Engil Real Estate Management.

Źródło: Materiały informacyjne korter.com.pl

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.