Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Zbuduj swoją przyszłość w budownictwie

Źródło: www.nowajawbudownictwie.pl
To hasło przewodnie konferencji, która odbędzie się 8 marca 2024 roku w Warszawie. O założeniach, planach, pomysłach i inspiracjach rozmawiamy z pomysłodawczynią i organizatorką tego wydarzenia - Anną Żmudą.

Co kryje się pod hasłem Zbuduj swoją przyszłość w budownictwie?

Anna Żmuda: Hasło przewodnie konferencji jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z branży budowlanej. Często rozmawiam z nimi – czy to osobiście, czy w social mediach.
Młodym kobietom brakuje wsparcia w zakresie poznania możliwości różnych ścieżek kariery zawodowej. Z kolei osoby pracujące w branży budowlanej od kilkunastu lat widzą inne bolączki, nad którymi chcemy wspólnie pracować. 

Konferencja ma na celu zwrócenie uwagi branży budowlanej na to, że kompetencje nie mają płci.

Czy jest Pani zawodowo związania z branżą budowlaną?

Anna Żmuda: Od 10 lat pracuję w tej branży. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem budownictwa. Posiadam uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Większość mojej pracy zawodowej przepracowałam na budowach po stronie generalnego wykonawcy. Od dwóch lat pracuję po stronie inwestora.

Skąd pomysł na zorganizowanie takiej konferencji? Jakiś wzorzec, inspiracja?

Anna Żmuda: Pomysł chodził mi po głowie od 4 lat. Jednak w tym roku pojawiły się w moim życiu okoliczności, które spowodowały, że pomyślałam: teraz albo nigdy! Inspiracją było dla mnie spotkanie z kobietami z branży w ramach szkolenia, które zorganizowała Ewa Matuszak, znana w Internecie jako @Baba z budowy. Na naszym spotkaniu okazało się, że pomimo tego, iż pracujemy w różnych sektorach, to pojawiają się podobne trudności, które według nas warto omówić publicznie. 

Wzorce do zorganizowania takiej konferencji? Jest kilka kobiet w branży, które mogą inspirować inne osoby. Liczę na to, że otworzą się na współpracę w ramach kolejnych edycji konferencji.

Jaki jest cel tego typu projektów?

Anna Żmuda: W tym wypadku jest to promocja kobiet, które każdego dnia budują fundamenty pod inwestycje dla przyszłych pokoleń oraz zachęcają swoje koleżanki do rozwoju zawodowego. Zależy nam na tym, żeby stało się naturalnym zjawiskiem docenianie zdania kobiet oraz ich sprawiedliwe wynagradzanie za dobrze wykonaną pracę.

Do kogo jest kierowana ta konferencja?

Anna Żmuda: Przede wszystkim do kobiet z branży budowlanej, ale jeżeli panowie są zainteresowani wzięciem udziału w wydarzeniu – oczywiście zapraszam serdecznie.
Organizując tę konferencję chciałam, by skorzystały z niej kobiety pracujące w branży budowlanej, będące na początku kariery zawodowej, a także te, które są w branży już długo. Mam nadzieję, że skorzystają z niej wszystkie panie, które potrzebują tzw. dmuchnięcia w skrzydła lub te, które na co dzień wspierają innych i chciałyby spędzić Dzień Kobiet inaczej, niż zwykle.

Kto znalazł się w gronie prelegentek?

Anna Żmuda: To kobiety aktywne zawodowo z różnych sektorów budownictwa. Najmłodsza prelegentka pracuje w branży kilka lat, a ta najbardziej doświadczona ponad dwadzieścia. Wśród prelegentek wystąpią przedstawicielki biur projektowych, generalnych wykonawców, firm instalacyjnych, przedsiębiorczynie, czy kierowniczka laboratorium.

Czy rzeczywiście trzeba wzmacniać pozycję kobiet w branży budowlanej?

Anna Żmuda: Trzeba! Co do tego nie mam wątpliwości. Nie bez powodu w styczniu 2024 w trakcie Kongresu Budownictwa Polskiego jeden z paneli dyskusyjnych został poświęcony kobietom w branży. Zaproszenie na to wydarzenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że ktoś dostrzegł zmiany społeczno-kulturowe, których doświadczamy i chce, by branża poszła z duchem czasu.  

Co po, czyli jakie są plany po zakończeniu konferencji?

Anna Żmuda: Zakładam, że będę co roku organizować cykliczne konferencje, właśnie w Dzień Kobiet lub w okolicach tego święta. Mam jeszcze inne plany, ale póki co ich nie ujawniam. Zawsze staram się więcej działać, niż mówić. Nie będę opowiadać o przedsięwzięciach, dopóki nie zacznę ich realizować.

Zbuduj swoją przyszłość w budownictwie - kiedy i gdzie?

8 marca 2024 to data pierwszej edycji konferencji w Warszawie, w której weźmie udział około 300 osób. Wśród uczestników są nie tylko osoby, które chcą posłuchać, porozmawiać o branży, ale także organizacje czy firmy budowlane nastawione prokobieco. 

Gdzie? W Warszawie, w ADN Centrum Konferencyjnym, ul. Grzybowska 56

Kontakt:
www.nowajawbudownictwie.pl
info@nowajawbudownictwie.pl 

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.