Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Jak odnowić i zabezpieczyć drewniany plac zabaw?

Źródło: Śnieżka
Drewniane huśtawki, piaskownice, drabinki, domki wymagają konserwacji, szczególnie jeśli zima była sroga i śnieżna. Zanim wpuścimy dzieci na plac zabaw, sprawdźmy jego stan techniczny i zadbajmy o kondycję elementów drewnianych.

Pierwsze, co trzeba zrobić, zanim zaczniemy odnawianie placu zabaw, to sprawdzenie wszelkich mocowań w urządzeniach. Skontrolujmy zawiasy, haki, uchwyty, a także stabilność elementów drewnianych. Koniecznie umyjmy wszystkie elementy, bo wtedy dokładnie zobaczymy, co wymaga naprawy. Do skutecznego i szybkiego mycia najlepiej użyć myjki ciśnieniowej.

Czyste i technicznie sprawdzone drewniane elementy możemy łatwo odnowić, malując je specjalnymi preparatami renowacyjnymi. Jak przygotować drewno do malowania?

- szczeliny i ubytki w drewnie trzeba wypełnić szpachlą do drewna;

 

- nalot i porosty należy usunąć specjalistycznymi preparatami lub benzyną ekstrakcyjną, które również odtłuszczą i usuną ślady żywicy;

- powierzchnie drewniane muszą być gładkie, wyszlifowane papierem ściernym o gradacji od 150 do 200.

Przygotowana do impregnacji powierzchnia powinna być odpylona, czysta i sucha. Na tak przygotowane drewno nakładamy pierwszą warstwę impregnatu, najlepiej takiego, który po pierwsze nadaje się na wcześniej malowane powierzchnie i po drugie również dekoruje – jak na przykład Renowacyjny Impregnat Vidaron. Producent zaleca nałożyć dwie warstwy impregnatu, najlepiej wzdłuż słojów drewna, dla lepszego efektu dekoracyjnego.

Powierzchnia przeznaczona do impregnowania powinna być sucha i pozbawiona zanieczyszczeń. Renowacyjny Impregnat jest szybkoschnący, więc już po około 4 godzinach można aplikować kolejną warstwę. Pamiętajmy też o szlifowaniu międzywarstwowym, czyli po wyschnięciu pierwszej warstwy impregnatu, zanim położymy drugą, szlifujemy powierzchnię. Taki zabieg wzmocni przyczepność kolejnej warstwy, a jednocześnie usunie podniesione po pierwszej impregnacji włókna drewna oraz cząsteczki kurzu.

Renowacyjny Impregnat Vidaron:

- penetruje i wzmacnia drewno, jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne (formuła Four Season Protection)

- jest przeznaczony do odnawiania wcześniej malowanych powierzchni drewnianych w ogrodzie

- impregnuje i barwi drewno

 

- zawiera wosk, który odpycha wodę, chroniąc drewno przed niszczącym działaniem wilgoci

- jest oferowany w 15 kolorach.

 

Co ważne, Renowacyjny Impregnat Vidaron idealnie nadaje się do odnawiania placów zabaw, ponieważ wśród kilkunastu kolorów do wyboru są nawet takie, jak: niebieski, turkusowy, limonkowy czy fioletowy.

Uwaga! Nie malujmy urządzeń na placu zabaw farbami takimi, jak olejne, ponieważ tego typu farby nie dopuszczają do drewna powietrza, a w konsekwencji może ono butwieć. plac zabaw, renowacja placu zabaw, renowacja drewna, ochrona drewna

Źródło: Materiały informacyjne firmy Śnieżka

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.