Dom w Warszawie - gdzie i za ile?

Data utworzenia: 9 września 2022

porady prawne

Źrodło: korter.com.pl

Wielkomiejski styl życia przyciąga i zatrzymuje w Warszawie całe rzesze osób. Tak, tętniąca życiem metropolia ma dużo do zaoferowania osobom pracującym singlom, a rynek pierwotny Warszawy jest przepełniony ofertami kawalerek i mieszkań typu studio. Rośnie też jednak popularność bardziej kameralnego segmentu – zabudowy jednorodzinnej. Rodziny z dziećmi lub osoby poszukujące mieszkania w oddali od zgiełku miasta rozglądają się coraz bardziej za domami i segmentami w obrębie stolicy.

W dzisiejszym digescie przedstawiamy, jak wygląda aktualna oferta domów jednorodzinnych oraz innych kameralnych inwestycji w Warszawie.

Gdzie kupisz dom jednorodzinny w Warszawie

Większość dzielnic Warszawy jest już raczej zajęta przez budownictwo wielorodzinne – nowych osiedli jest co niemiara, a ceny mieszkań nawet potrafią być całkiem przystępne. Pozostały jednak obszary oferujące wystarczająco dużo wolnych terenów pod budowę oraz odpowiednie dla jednorodzinnych domów otoczenie.

Gdzie kupić dom w Warszawie? Oto lista najbardziej perspektywicznych pod tym względem dzielnic:

  1. Białołęka;
  2. Wawer;
  3. Ursus;
  4. Ursynów;
  5. Rembertów;
  6. Mokotów;
  7. Wilanów.

Dwie ostatnie dzielnice z listy – Mokotów i Wilanów – są zarezerwowane raczej dla budownictwa o wysokim standardzie. Zarówno mieszkania, jak i domy czy wille miejskie, które tu powstają, nie należą raczej do przystępnego przedziału cenowego. Powstają tu wykwintne inwestycje wyposażone w innowacyjną infrastrukturę oraz wykonane w użyciem materiałów wykończeniowych klasy premium.

Z kolei, reszta dzielnic oferuje całkiem sporo opcji ze średniej półki cenowej. Przykładowo, osiedle Ornecka Park na Białołęce składa się z kameralnych domów w zabudowie szeregowej o powierzchni od 93 do 125 metrów kwadratowych. Inwestycja znajduje się w otoczeniu terenów zielonych, okoliczna infrastruktura jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkańców, a dojazd do centrum miasta nie wywołuje żadnych problemów. Przy tym ceny domów na osiedlu nie należą do wygórowanych.

Warto też wspomnieć o przedmieściach i małych miejscowościach przylegających do Warszawy – takich jak Piaseczno, Marki, Ząbki, Wołomin oraz inne. Są szczególnie dobrą opcją dla zmotoryzowanych, a stawki tu są odczuwalnie niższe, niż w granicach miasta. Jedno z nowych osiedli domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej – Domy przy Willowej – jest ulokowane w Falentach, miejscowości graniczącej z Włochami oraz Ursynowem, co zapewnia szybki dojazd do strategicznych punktów miasta. Osiedle jest zamknięte i monitorowane, posiada dobrze zagospodarowany teren, ceny domów zaś nie wykraczają poza obręb średniej półki cenowej.

Wybieramy dom w Warszawie – na co zwrócić uwagę?

Oto kilka praktycznych wskazówek, które będą przydatne podczas wyboru domu w Warszawie.

  1. Zbadaj okolice. Sprawdź, czy w pobliżu wybranego przez Ciebie osiedla są dostępne wszelkie niezbędne obiekty infrastruktury miejskiej – sklepy, ośrodki oświatowe, placówki opieki zdrowotnej oraz punkty usługowe. Zwróć też uwagę na tereny zielone – zapewnią bowiem nie tylko wyższą jakość powietrza, ale również rekreację.
  2. Sprawdź standard. Zainteresuj się, z jakich materiałów jest wykonany dom – czy zapewnią odpowiedni poziom energooszczędności. Ważnym elementem jest też ogrzewanie – obecnie najczęściej stosuje się autonomiczne piece gazowe, ale zdarza się też znaleźć dom z pompą ciepła. Dodatkowe instalacje na kształt ogrzewania podłogowego, klimatyzacji, kominka nie tylko ułatwią życie, ale też podniosą jego standard.
  3. Wybierz zaufanego dewelopera. Rzetelna firma odpowiada za jakość wykonanych inwestycji i zapewnia obsługę posprzedażową, więc postaw na sprawdzonego dewelopera. Obecnie w Warszawie domy budują takie firmy deweloperskie, jak Novisa Development, Ronson Development, Arche czy Mota-Engil Real Estate Management.

Źródło: Materiały informacyjne korter.com.pl

Zobacz również...

Jak bezpiecznie montować szkło na elewacji?

Chociaż zawarty w powieści Stefana Żeromskiego motyw szklanych domów był uważany za mit, w rzeczywistości stał się przepowiednią. Jej spełnieniem jest współczesna architektura, w której szklane elewacje przyciągają uwagę odblaskiem światła i nowoczes...

Dla ciała i dla ducha – relaksująca kąpiel w saunie

Sauna to nieodłączny element takich miejsc jak baseny czy strefy Wellness oraz salony SPA. Korzystają z niej młodsi, starsi, mężczyźni i kobiety, znajdując w tych kilku chwilach przebywania w kabinie dużą dawkę relaksu i zastrzyk tak bardzo potrzebne...

5 powodów, dla których warto kupować odkurzacz samojezdny

Dla wielu osób odkurzanie to smutny obowiązek, który kosztuje wiele energii oraz czasu. Toteż coraz więcej osób kupuje odkurzacz samojezdny, który wykonuje całą pracę za nich. Koniecznie poznaj 5 głównych powodów, sprawiających, że kupowanie odkurzac...

Dewalt, makita, bosh – jaki sprzęt powinni wybrać profesjonaliści?

Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych produktów narzędziowych, które mogą okazać się nieocenione podczas remontu, budowy lub prac w ogrodzie. Zresztą każdy szanujący się profesjonalista i majsterkowicz z zamiłowania ma swoje ulubione marki. ...

Drzwi wejściowe zewnętrzne - wszystko, co musisz wiedzieć przed ich zakupem

Producenci oferują liczne drzwi zewnętrzne, jakie wybrać można do swojego domu czy mieszkania. Zróżnicowanie pod względem cenowym, jak i pod względem poszczególnych parametrów sprawia, że możesz mieć niemały problem ze znalezieniem idealnego rozwiąza...

Kamień dekoracyjny - impregnować czy nie?

Są wszechstronne w zastosowaniu, a przede wszystkim piękne i niezwykle efektowne. Ponadto, bogata kolorystyka, różnorodność faktur i odcieni sprawia, że mogą nadać niepowtarzalnego charakteru każdej stylizacji. Dzięki temu płytki dekoracyjne świetnie...

Rankingi wybieranych marek

Najnowsze galerie

Średnie rynkowe ceny materiałów