Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać gotowy projekt nowoczesnego domu?

Źródło: dom.pl
Marzy Ci się dom nowoczesny? Nie wiesz jak wybrać projekt domu nowoczesnego, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? Z pomocą przychodzi ten artykuł, dzięki któremu dowiesz się jak ze wszystkich projektów dostępnych na rynku wybrać ten, który będzie najlepszy dla Ciebie.

Ustal swoje potrzeby

Zanim w ogóle zabierzesz się do wybierania projektu domu, warto poświęcić czas na określenie, czego oczekujesz. Postaraj się określić, chociaż kluczowe aspekty:

  • Wielkość domu — nie musisz podawać wielkości co do metra kwadratowego, ale warto, żebyś potrafił podać przedział okrojony do 50 m2 np. dom o wielkości 100-150 m2.
  • Ilość pomieszczeń i ich rodzaje — to kolejna bardzo ważna kwestia. Jeżeli chcesz w domu mieć określoną liczbę pomieszczeń (np. ze względu na dzieci), to bardzo ułatwi Ci to poszukiwanie idealnego projektu domu nowoczesnego.
  • Określ ilość kondygnacji — zastanów się, czy chcesz dom parterowy, piętrowy, czy może parter + poddasze. Pozwoli to znacząco ograniczyć liczbę projektów do przeglądania.

Oczywiście aspektów, którymi możesz ograniczyć ilość projektów, jest znacznie więcej, np. możesz określić jaki rodzaj dachu Ci się podoba. Jednak tu ograniczyliśmy się do kwestii, które mają największe znaczenie i nad którymi wiele osób się zastanawia, nawet zanim przejdzie do wybierania projektu nowoczesnego domu. Po prostu dobrze jest przed rozpoczęciem poszukiwań zapisać sobie swoje potrzeby, ponieważ to ułatwi poszukiwania. Oczywiście, jeżeli wiesz, jakie jeszcze masz specyficzne wymagania co do projektu nowoczesnego domu, to jak najbardziej również je zapisz, bo z pewnością pomogą Ci one w znalezieniu odpowiedniego projektu.

Przeglądaj projekty świadomie

Wiele osób szukając projektu nowoczesnego domu, przegląda wszystkie dostępne projekty i po prostu liczy na to, że coś im wpadnie w oko. W ten sposób można poświęcić wiele godzin i mieć wrażenie, że się nic nie zrobiło. A to z kolei zniechęca do dalszych poszukiwań. Dlatego zacznij przeglądać projekty domów świadomie, jeżeli otworzyłeś jakiś projekt, to zastanów się, co Ci się w nim podoba, a co Ci się w nim nie podoba. Przyjrzyj się zastosowanym rozwiązaniom. Poświęć chwilę na wypisanie plusów i minusów. W ten sposób bardziej sprecyzujesz swoją wizję odnośnie do wymarzonego projektu. Prawdopodobnie na etapie przeglądania projektów sprecyzujesz wymagania odnośnie do tego, jak chcesz, żeby wyglądał Twój dom. Pamiętaj również, że Twoje początkowe założenia mogą się zmienić, zwłaszcza jeżeli do tej pory nigdy nie oglądałeś projektów domów. Przykładowo marzył Ci się dom o wielkości 100-150 m2, który będzie posiadał 6 pokoi, natomiast okazuje się, że takich projektów jest bardzo niewiele. W takiej sytuacji warto zmienić swoje oczekiwania albo zwiększyć metraż przeglądanych projektów, albo zmniejszyć ilość pokojów.

Dopasowanie projektu nowoczesnego domu do swoich potrzeb

Może zdarzyć się sytuacja, w której znalazłeś kilka projektów, które były „OK”, jednakże nie zachwyciły Cię do końca. Pamiętaj, że większość firm udostępniających projekty daje możliwość skorzystania z poprawy projektu i modyfikacji do Twoich potrzeb. Dlatego w takiej sytuacji wybierz projekt, który jest najbliższy Twojego ideału i skontaktuj się z firmą, która go udostępnia. W wiadomości opisz, co chciałbyś w nim zmienić. Dowiesz się dzięki temu, czy planowane zmiany są możliwe (jeżeli np. naruszają ściany nośne, to prawdopodobnie nie będzie możliwe wprowadzenie zmian). Sprawdź tutaj różne rozwiązania https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-nowoczesne_projekty_domow_parterowych.html.W ten sposób możesz zmienić np. układ pomieszczeń, zmienić ich przeznaczenie (np. usunąć jedną łazienkę i zamienić na inne pomieszczenie, albo dodać kolejną łazienkę, wydzielić oddzielne pomieszczenie na toaletę). Albo, jeżeli marzy Ci się oddzielna łazienka połączona tylko z Twoją sypialnią, to też możesz wprowadzić odpowiednie zmiany w projekcie.

Podsumowanie

Znalezienie swojego wymarzonego projektu nowoczesnego domu nie jest zadaniem prostym. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować na to, że będziesz przeglądać wiele projektów nowoczesnych domów, zanim uda Ci się znaleźć „ten właściwy”, który będzie najlepiej zaspokajał Twoje potrzeby.

Źródło: Materiały udostępnione przez firmę dom.pl

Porady na co dzień

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.