Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.plNowoczesny portal budowlany

Tynkowanie ścian wewnętrznych

Tynkowanie ścian wewnętrznych budynku to trudne zadanie i wymagane jest odpowiednie przygotowanie ścian do tynkowania, czyli gruntowanie ścian. Pytanie zatem jak tynkować ściany działowe, czyli ściany wewnętrzne. Stosowany może być tynk cementowo-wapienny lub np. tynk gipsowy oraz tynk wapienny.
Źródło: ShutterStock
Tynkowanie ścian jest jednym z trudniejszych etapów budowy i wykańczania domu. Istotne jest, aby nowe tynki były nanoszone w sposób prawidłowy oraz zapewniały trwałe i równe ściany na długie lata użytkowania. Przestrzegając określonych zasad uzyskamy pożądane efekty ładnych ścian.

Tynkowanie ścian należy rozpocząć od dokładnej oceny podłoża. Przede wszystkim zaleca się przestrzegać zasad, że tynkowanie możemy rozpocząć dopiero po minimum 2 miesiącach od wybudowania domu. Dotyczy to również ścian i elementów betonowych i żelbetowych. Jest to minimalny czas potrzebny na końcowe osiadanie budynku po jego wykonaniu. Wiele osób zastanawia się, kiedy zacząć tynkowanie. Jeśli za szybko rozpoczniemy prace wykończeniowe, osiadanie doprowadzi do nieestetycznych pęknięć na powierzchni ścian.

 

 

Warto prace tynkarskie prowadzić w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Zalecana temperatura podczas prac to 5-25 stopni. Przy zbyt wysokich temperaturach tynk będzie zbyt szybko wysychał i może to doprowadzić do jego uszkodzeniu. Objawiać się to może miejscowym odpadaniem tynku większymi lub mniejszymi „płatami”. Nie wolno wykonywać tynkowania w temperaturach ujemnych, gdyż nie będzie wtedy możliwości prawidłowego związania masy tynkarskiej, co doprowadzi do licznych uszkodzeń i pęknięć na ścianach.

Przygotowanie ścian do tynkowania

 

Powierzchnia do tynkowania musi zostać wcześniej odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim należy ją oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń, pyłów, usunąć ewentualne resztki farb lub tapet (dotyczy to sytuacji remontów). Przed tynkowaniem zaleca się ściany odkurzyć i zwilżyć gąbką lub wałkiem i odczekać do wyschnięcia. Istotne jest całkowite usunięcie pyłów ze ściany, ponieważ ich obecność uniemożliwi skuteczne „przyklejenie” tynku do powierzchni.

 

Nakładanie tynku czyli tzw. nanoszenie tynku wymaga wprawy. Jak nakładać tynk aby był on trwały? Należy wykonać kilka dodatkowych prac jak zatarcie tynku czy wyrównanie ściany i wyrównanie tynku. Przede wszystkim należy wykonać gruntowanie ścian przed tynkowaniem. Plusy da również siatka pod tynkiem co zapewni dodatkowe zabezpieczenie narożników przed tynkowaniem.Gruntowanie ścian przed tynkowaniem można wykonać gruntami zwykłymi lub tzw. gruntami sczepnymi. Grunty sczepne zaleca się stosować na podłożach gładkich i mało nasiąkliwych, jak ściany betonowe, aby zwiększyć przyczepność tynku do podłoża. W przypadku ścian z elementów ceramicznych lub betonu komórkowego, czyli z materiałów o dużej chłonności i porowatości, zalecane są grunty o właściwościach wyrównujących chłonność całego podłoża (większość tradycyjnych gruntów pod masy tynkarskie).

 

Grunty możemy nanosić pędzlem (w miejscach trudno dostępnych, narożnikach itp.) lub wałkiem (na dużych powierzchniach ścian). Należy zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie pod tynkowanie wszystkich miejsc newralgicznych, jak narożniki na styku ścian oraz sufitów, okolice otworów okiennych itp.

 

Jeśli do tynkowania używamy mas gipsowych, to zaleca się odpowiednie zabezpieczenie wszystkich elementów stalowych, gdyż gips przyspiesza procesy rdzewienia stali. Dobre efekty przynosi jednokrotne przemalowanie tych elementów farbą olejną. Przed tynkowaniem musimy upewnić się, że farba jest całkowicie sucha.

 

W miejscach połączeń różnych materiałów lub tam, gdzie występują stosunkowo szerokie spoiny, warto powierzchnię zabezpieczyć warstwą siatki z włókna szklanego. Pozwoli to zapobiec ewentualnym pęknięciom tynku.Można to zrobić stosując profile ochronne. Przygotowanie masy tynkarskiej lub inaczej przygotowanie tynku jest stosunkowo proste. Można kupić także gotowy tynk. Istotna jest grubość tynku oraz ile warstw tynku nakładamy.

Zabezpieczenie narożników przed tynkowaniem (profile ochronne)

 

Po zagruntowaniu zaleca się zabezpieczenie wszystkich zewnętrznych narożników ścian specjalnymi nierdzewnymi profilami ochronnymi. Na rynku dostępne są również profile papierowe, także w wersji z dodatkową siatką. Materiał ten łatwiej docinać i kształtować na ścianie (na narożnikach), jednakże narożnik taki będzie znacznie bardziej podatny na uszkodzenia i uderzenia. Z tego względu na ścianach zaleca się raczej stosowanie narożników aluminiowych. Narożniki papierowe dają dobre efekty w przypadku wykonywania zabudów g-k, np. podwieszanych sufitów czy innych elementów nie narażonych na bezpośrednie uderzenie. Dla mniej doświadczonych osób zaleca się zakup narożników aluminiowych z dodatkową siatką, która może ułatwić ich montaż i wyrównanie. Należy pamiętać o odpowiednim wyrównaniu narożników, aby nie było zjawiska „falowania” ścian. Taśmy papierowe mogą być skuteczne przy profilowaniu narożników wewnętrznych, mniej narażonych na uszkodzenia.Na koniec trzeba wykonać wygładzenie tynku. Kiedy zacząć tynkowanie aby nie uszkodzić ścian? Najlepiej przed tynkowaniem zamocować listwy tynkarskie, ułatwiające pracę.Na powierzchni ścian zaleca się zamontować specjalne listwy tynkarskie. Umożliwiają one prawidłowe spionowanie ścian i ułatwiają ostatecznie zaciąganie i wyrównywanie powierzchni nowo wykonanych tynków. Rozstaw listew należy dobrać do stosowanej pacy wyrównującej. Warto rozpocząć tynkowanie od mniejszej powierzchni ściany, aby odpowiednio do swoich umiejętności dobrać optymalny rozstaw listew i szerokość pacy.

 

Zarówno narożniki jak i listwy tynkarskie można mocować do ściany punktowo, poprzez ich „przyklejenie” masą tynkarską lub zaprawą.

 

Listwy narożnikowe aluminiowe kosztują ok 2-2,5zł / 3m (, natomiast taśmy papierowe ok. 35zł / 12m (ok. 9zł/3m).Tynkowanie ścian wewnętrznych budynku to trudne zadanie i wymagane jest odpowiednie przygotowanie ścian do tynkowania, czyli gruntowanie ścian. Pytanie zatem jak tynkować ściany działowe, czyli ściany wewnętrzne.

Przygotowanie masy tynkarskiej

 

Masy tynkarskie kupujemy w workach jako suchą masę, gotową do rozrobienia z wodą. Tynk nie powinien być ani zbyt rzadki ani zbyt suchy, gdyż oba skrajne przypadki uniemożliwią jego prawidłowe nakładanie i wyrównywanie.

 

Stosowany może być tynk cementowo-wapienny lub np. tynk gipsowy oraz tynk wapienny. Nakładanie tynku czyli tzw. nanoszenie tynku wymaga wprawy. Jak nakładać tynk aby był on trwały? Należy wykonać kilka dodatkowych prac jak zatarcie tynku czy wyrównanie ściany i wyrównanie tynku. Skuteczną metodą jest nalanie na dno wiadra wody, wsypanie suchej masy i ponowne dolanie wody do odpowiedniej ilości. Zawartość wody należy ustalić doświadczalnie w zależności od rodzaju stosowanej masy tynkarskiej. W praktyce po wykonaniu 3-4 wiader tynku wypracujemy sobie odpowiednie proporcje wszystkich składników. Nie należy wsypywać suchej masy do wiadra, bez wcześniejszego zalania go chociaż niewielka ilością wody, gdyż w takim przypadku bardzo łatwo możemy otrzymać na dnie wiadra zbyt suchą masę. Z kolei nalanie zbyt dużej ilości wody przed wsypaniem masy może skutkować „chlapaniem” wody podczas opróżniania worka (szczególnie jeśli mamy małe doświadczenie w rozrabianiu różnych mas budowlanych).

 

Pamiętajmy, że rozrobiona masa tynkarska będzie użyteczna przez ok 1-2 godzin. Uzależnione jest to głównie od temperatury panującej w pomieszczeniu (im wyższa temperatura tym szybsze „wysychanie” masy). Nie wolno nigdy dolewać wody do zbyt suchej i stwardniałej masy w celu jej ponownego użycia, gdyż spowoduje to znaczące osłabienie wytrzymałości takiego tynku. Lepiej w takiej sytuacji zbyt twardą masę wyrzucić i przy dalszych pracach rozrabiać mniejsze ilości.

Nanoszenie tynku

Tynki można nanosić w sposób mechaniczny, z użyciem specjalnych agregatów, lub ręcznie. Obecnie co raz częściej stosowane są metody mechaniczne, co znacznie przyspiesza prace. Tynk nanoszony jest specjalną dyszą, przy czym należy stale kontrolować parametry nanoszenia i grubość, aby uniknąć wybrzuszeń na powierzchni ściany.

W przypadku metody ręcznej, zaleca się w pierwszej kolejności wykonanie delikatnej „obrzutki” mokrym tynkiem, a dopiero później nanoszenie, poprzez narzucanie, ostatecznej warstwy. Tynk należy zawsze nanosić metodą narzucania na ścianę, a nie „wklejania szpachlą”, gdyż rozwiązanie takie zapewni lepsze związanie tynku z podłożem. Obrzutki nie należy wyrównywać, gdyż jej zadaniem jest stworzenie chropowatego i dobrze przyczepnego podłoża pod właściwą warstwę tynku. Kolejne warstwy tynku można nanosić dopiero po wyschnięciu poprzednich.

Przede wszystkim należy wykonać gruntowanie ścian przed tynkowaniem. Plusy da również siatka pod tynkiem co zapewni dodatkowe zabezpieczenie narożników przed tynkowaniem.

Należy jednak pamiętać, że wykonywanie tzw. obrzutki i nanoszenie tynku w dwóch lub nawet trzech warstwach dotyczy wyłącznie tynków cementowych lub cementowo – wapiennych. W przypadku tynków gipsowych zalecane jest nakładanie ich zawsze w jednej warstwie o docelowej grubości, lecz nie większej niż 20-25mm. Pamiętajmy zawsze, że grubość tynku oraz kwestia ile warstw tynku nakładać zależy przede wszystkim od rodzaju masy tynkarskiej.

 

Można to zrobić stosując profile ochronne. Przygotowanie masy tynkarskiej lub inaczej przygotowanie tynku jest stosunkowo proste. Można kupić także gotowy tynk. Istotna jest grubość tynku oraz ile warstw tynku nakładamy.

Wykończenie powierzchni tynkowanej

 

Do prac wykończeniowych należą przede wszystkim zatarcie tynku i wyrównanie ściany (oraz wygładzenie tynku).Po naniesieniu ostatecznej warstwy tynku (lub w przypadku tynków gipsowych jednokrotnej warstwy) narzut należy wyrównać. Zaleca się w tym celu stosowanie pac styropianowych odpowiednio szerokich, w zależności od zastosowanego rozstawu listew tynkarskich. Listwy ułatwią w tym momencie prawidłowe wyrównanie całej powierzchni ściany, dlatego tak istotne jest prawidłowe spionowanie i wyrównanie samych listew.

Na koniec trzeba wykonać wygładzenie tynku. Kiedy zacząć tynkowanie aby nie uszkodzić ścian?

Po wstępnym wyschnięciu tynku należy go wygładzić. W tym celu można stosować specjalne pace z gąbką, a wygładzanie wykonywać ruchami okrężnymi. Nie należy jednak zbyt mocno dociskać pacy z gąbki, aby nie wykonać wgłębień w tynku.

 

Powierzchnia tynku nie musi być całkowicie gładka. W celu nadania ostatecznej gładkości ściany w późniejszym etapie prac wykonamy warstwę tzw. gładzi.

Wszelkie prace wykończeniowe na gotowych tynkach należy rozpoczynać nie wcześniej niż po ok 3-4 tygodniach od tynkowania. W praktyce zaleca się odczekać ok 5-6 tygodni, szczególnie jeśli nakładaliśmy tynki grubsze (ponad 20mm) lub panują niższe temperatury (poniżej 10-15 stopni). Zbyt szybkie naniesienie gładzi czy innych warstw wykończeniowych (dekoracyjnych) doprowadzi do uszkodzenia lub nawet odpadnięcia tych warstw na skutek kończących się reakcji chemicznych podczas wysychania tynków.

Najlepiej przed tynkowaniem zamocować listwy tynkarskie, ułatwiające pracę.Zespół redakcyjny portalu zbudujmydom.pl

(22 czerwca 2014)
Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznegoKalkulator kredytowy

Myślisz o zakupie domu czy mieszkania lub może planujesz rozpocząć budowę? Zobacz ile wyniesie cię orientacyjna rata kredytu hipotecznego.
Cena nieruchomości:
Udział własny: 20 %
(Wiele banków wymaga udziału własnego na poziomie min. 20%.)
5%80%
Okres spłaty: 30 lat
(Im krótszy okres tym wyższa rata miesięczna. Najczęściej wybierany okres to 25 lub 30 lat.)
5 lat35 lat
Szacunkowa rata miesięczna:
0
Powyższa kalkulacja ma charakter orientacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Ostateczne warunki finansowania zależą od decyzji banku i oceny zdolności kredytowej.
śledź nas na Facebook
Kalkulator kredytowy
Kalkulator kredytowy
Ceny mieszkań w Polsce
Ceny mieszkań w Polsce
Skalniak w domowym ogrodzie - jak wykonać, inspiracje, pomysły
Skalniak w domowym ogrodzie - jak wykonać, inspiracje, pomysły

Skalniak w Ogrodzie: Jak zaprojektować, wykonać i Ile kosztuje?

Skalniak w Ogrodzie: Jak zaprojektować, wykonać i Ile kosztuje?

Czy warto stosować nawóz ze skorupek do jaj?
Czy warto stosować nawóz ze skorupek do jaj?

Nawóz ze skorupek jaj: kiedy stosować i jak wpływa na rośliny?

Nawóz ze skorupek jaj: kiedy stosować i jak wpływa na rośliny?

Wybór grilla węglowego do domowego ogrodu
Wybór grilla węglowego do domowego ogrodu

Jaki grill węglowy wybrać?

Jaki grill węglowy wybrać?

Jak skutecznie i ekologicznie chronić rośliny ogrodowe?
Jak skutecznie i ekologicznie chronić rośliny ogrodowe?

Ekologiczne metody ochrony roślin w Twoim ogrodzie: Praktyczne porady i rozwiązania

Ekologiczne metody ochrony roślin w Twoim ogrodzie: Praktyczne porady i rozwiązania

Nowoczesne komody do małych pomieszczeń
Nowoczesne komody do małych pomieszczeń

Funkcjonalne komody do małych wnętrz - jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?

Funkcjonalne komody do małych wnętrz - jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?

Choroby drzew - jak z nimi walczyć?
Choroby drzew - jak z nimi walczyć?

Najpopularniejsze choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze choroby drzew owocowych

Jak uprawiać i rzodkiewkę w domowym warzywniaku?
Jak uprawiać i rzodkiewkę w domowym warzywniaku?

Rzodkiewka - uprawa, pielęgnacja, choroby i szkodniki

Rzodkiewka - uprawa, pielęgnacja, choroby i szkodniki

Jak uprawiać cukinię we własnym ogrodzie?
Jak uprawiać cukinię we własnym ogrodzie?

Uprawa cukinii w ogrodzie

Uprawa cukinii w ogrodzie

Jak zrobić masę solną do zabawy z dziećmi?
Jak zrobić masę solną do zabawy z dziećmi?

Masa solna krok po kroku. Co można zrobić z masy solnej?

Masa solna krok po kroku. Co można zrobić z masy solnej?

Uprawa ogórków w ogrodzie
Uprawa ogórków w ogrodzie

W jaki sposób uprawiać i pielęgnować ogórki

W jaki sposób uprawiać i pielęgnować ogórki

Materac na wiosnę, jak dobrać wygodny materac do pory roku?
Materac na wiosnę, jak dobrać wygodny materac do pory roku?

Idealny materac na wiosnę - czy zmiana pory roku wpływa na komfort snu?

Idealny materac na wiosnę - czy zmiana pory roku wpływa na komfort snu?

Osa i szerszeń w mieszkaniu - jak je usunąć?
Osa i szerszeń w mieszkaniu - jak je usunąć?

Owady przypominające osy - co warto o nich wiedzieć?

Owady przypominające osy - co warto o nich wiedzieć?

Inwestycje mieszkaniowe na zachodzie Wrocławia WPBM Mój Dom
Inwestycje mieszkaniowe na zachodzie Wrocławia WPBM Mój Dom

Dlaczego zachód Wrocławia przyciąga inwestycje mieszkaniowe?

Dlaczego zachód Wrocławia przyciąga inwestycje mieszkaniowe?

Jak uprawiać szparagi w ogrodzie?
Jak uprawiać szparagi w ogrodzie?

Szparagi - odmiany, uprawa i pielęgnacja w ogrodzie

Szparagi - odmiany, uprawa i pielęgnacja w ogrodzie

Montaż rolet dzień noc
Montaż rolet dzień noc

Jak zamontować rolety dzień noc?

Jak zamontować rolety dzień noc?

Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie?
Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie?

Wrzosy - pielęgnacja i ich uprawa w ogrodzie

Wrzosy - pielęgnacja i ich uprawa w ogrodzie

Hortensje w ogrodzie - jak dbać i pielęgnować?
Hortensje w ogrodzie - jak dbać i pielęgnować?

Rabata z hortensjami - jak ją zaplanować i jakie rośliny do niej wybrać?

Rabata z hortensjami - jak ją zaplanować i jakie rośliny do niej wybrać?

Zalety i wady mieszkania od dewelopera oraz samodzielnej budowy domu
Zalety i wady mieszkania od dewelopera oraz samodzielnej budowy domu

Mieszkanie od dewelopera czy budowa domu - co wybrać?

Mieszkanie od dewelopera czy budowa domu - co wybrać?

Jak przycinać stare tuje i je odmłodzić?
Jak przycinać stare tuje i je odmłodzić?

Radykalne cięcie: sekret odmładzania starych tui

Radykalne cięcie: sekret odmładzania starych tui

śledź nas na Facebook
Jak pielęgnować i uprawiać kurkumę?
Jak pielęgnować i uprawiać kurkumę?

Kwiat kurkumy: Jaką ziemię wybrać, jak podlewać i pielęgnować?

Kwiat kurkumy: Jaką ziemię wybrać, jak podlewać i pielęgnować?

Mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera - czy warto kupić?
Mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera - czy warto kupić?

Czy warto inwestować w mieszkania na rynku pierwotnym?

Czy warto inwestować w mieszkania na rynku pierwotnym?

Tulipany - kiedy sadzić i jak o nie dbać?
Tulipany - kiedy sadzić i jak o nie dbać?

Sadzenie tulipanów - kiedy sadzić tulipany i jak to robić?

Sadzenie tulipanów - kiedy sadzić tulipany i jak to robić?

Pompa głębinowa czy zatapialna?
Pompa głębinowa czy zatapialna?

Czym różnią się pompy zatapialne od głębinowych?

Czym różnią się pompy zatapialne od głębinowych?

Jak uprawiać bratki w ogrodzie?
Jak uprawiać bratki w ogrodzie?

Bratki - uprawa krok po kroku. Jak dbać o bratki?

Bratki - uprawa krok po kroku. Jak dbać o bratki?

Wykańczanie samodzielne czy mieszkanie pod klucz?
Wykańczanie samodzielne czy mieszkanie pod klucz?

Mieszkania w stanie deweloperskim czy pod klucz - co się bardziej opłaca?

Mieszkania w stanie deweloperskim czy pod klucz - co się bardziej opłaca?

Inspiracje na ciekawe schody w domu
Inspiracje na ciekawe schody w domu

Schody z różnych materiałów - ciekawe projekty i galeria zdjęć

Schody z różnych materiałów - ciekawe projekty i galeria zdjęć

Ile kosztuje malowanie pokoju w mieszkaniu i domu?
Ile kosztuje malowanie pokoju w mieszkaniu i domu?

Malowanie pokoju - ile kosztuje i od czego zależy cena?

Malowanie pokoju - ile kosztuje i od czego zależy cena?

Bezpieczny balkon dla małych dzieci ze strefą zabawy
Bezpieczny balkon dla małych dzieci ze strefą zabawy

Balkon dla małych dzieci - jak stworzyć bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy?

Balkon dla małych dzieci - jak stworzyć bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy?

Jaką płytę wybrać do kuchni - ceramiczną czy indukcyjną?
Jaką płytę wybrać do kuchni - ceramiczną czy indukcyjną?

Płyta indukcyjna czy ceramiczna, ile zużywa prądu?

Płyta indukcyjna czy ceramiczna, ile zużywa prądu?

Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?
Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Plusy i minusy kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Plusy i minusy kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Laminat wysokociśnieniowy nowoczesnym rozwiązaniem do kuchni
Laminat wysokociśnieniowy nowoczesnym rozwiązaniem do kuchni

Laminat wysokociśnieniowy - idealny materiał do kuchni?

Laminat wysokociśnieniowy - idealny materiał do kuchni?

Ocieplenie celulozą - czy warto w to inwestować?
Ocieplenie celulozą - czy warto w to inwestować?

Ile kosztuje ocieplenie domu celulozą, jakie są wady i zalety tej technologii?

Ile kosztuje ocieplenie domu celulozą, jakie są wady i zalety tej technologii?

Agregat na budowie - dlaczego warto kupić?
Agregat na budowie - dlaczego warto kupić?

Dlaczego podczas budowy należy zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy?

Dlaczego podczas budowy należy zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy?

Zasady dofinansowania Mój Prąd 6 w roku 2025
Zasady dofinansowania Mój Prąd 6 w roku 2025

Program Mój Prąd 6.0 - nowe zasady dofinansowania dla prosumentów

Program Mój Prąd 6.0 - nowe zasady dofinansowania dla prosumentów

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznegoKalkulator kredytowy

Myślisz o zakupie domu czy mieszkania lub może planujesz rozpocząć budowę? Zobacz ile wyniesie cię orientacyjna rata kredytu hipotecznego.
Cena nieruchomości:
Udział własny: 20 %
(Wiele banków wymaga udziału własnego na poziomie min. 20%.)
5%80%
Okres spłaty: 30 lat
(Im krótszy okres tym wyższa rata miesięczna. Najczęściej wybierany okres to 25 lub 30 lat.)
5 lat35 lat
Szacunkowa rata miesięczna:
0
Powyższa kalkulacja ma charakter orientacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Ostateczne warunki finansowania zależą od decyzji banku i oceny zdolności kredytowej.

Polecane artykuły

Budowa

Więcej artykułów...
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.