Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.plNowoczesny portal budowlany

Montaż podłogi pływającej – praktyczne wskazówki

Autor artykułu: Tomasz Sochacki
Tomasz Sochacki
Często stosowana podłoga pływająca czyli tzw. deski trójwarstwowe lub inaczej deski barlineckie stanowią wykończenie podłogi. Istotny jest jednak podkład pod deskę trójwarstwową. Musimy zakupić zestaw do montażu paneli. Docinanie umożliwi wyrzynarka lub piła elektryczna którą łatwo zrobimy docinanie desek. Jednakże jak układać podłogę drewnianą aby służyła na lata?  Montaż paneli (układanie paneli) nie wymaga zatrudnienia fachowca.
Źródło: Fotolia
W ostatnim czasie co raz częściej decydujemy się na wykonanie tzw. podłogi pływającej, czyli podłogi drewnianej która nie jest klejona do posadzki. W ten sposób możemy samodzielnie układać deski trójwarstwowe (np. popularne „barlineckie”) lub panele podłogowe.

Montaż podłogi pływającej najczęściej odbywa się w tzw. systemie Click i nie wymaga stosowania żadnych klejów. Łatwo i szybko możemy taką podłogę położyć samodzielnie, nawet jeśli nie mamy w tym zakresie doświadczenia.

Dziennie jesteśmy w stanie ułożyć nawet ok. 40-50m2 podłogi (oczywiście doświadczony montażysta jest w stanie osiągnąć znacznie większą wydajność pracy). Przy deskach o długości nie większej niż 1,0-1,2m podłogę możemy układać samodzielnie. Przy dłuższych deskach lepiej ich montaż robić we dwie osoby, aby mieć większą kontrolę dokładności połączenia poszczególnych desek.

Omawiamy podstawowe kroki podczas samodzielnego układania podłogi z desek trójwarstwowych na posadzce betonowej.

Przygotowanie podłoża pod podłogę pływającą

Podłoże pod deski trójwarstwowe, czyli najczęściej posadzka betonowa, powinna być równa na całej powierzchni. Istotne jest, aby ewentualne drobne wgłębienia nie przekraczały 3-4mm, a wybrzuszenia 2-3mm. Przy zastosowaniu grubszych podkładów z płyt XPS lub korka możemy zaniechać szlifowania wybrzuszeń do 3mm. Jeśli jednak zdecydujemy się na cienkie podkłady piankowe, bezwzględnie musimy wyrównać całą posadzkę z tolerancją wybrzuszeń i wgłębień nie więcej niż 1-2mm.

Wgłębienia na większych powierzchniach warto wcześniej wyrównać specjalną wylewką samopoziomującą. Pamiętajmy, ze dobry podkład XPS może zniwelować ubytki ale tylko jeśli znajdą się one bezpośrednio pod daną płytą podkładu. Na większym obszarze nierówności przeniosą się na podkład i mogą spowodować powstawanie mikroszczelin i pęknięć między deskami podczas chodzenia i stawiania mebli.

Do sprawdzenia równości posadzki najlepiej wykorzystać poziomicę o długości ok 2-3m.

Układanie podłogi pływającej - niezbędne narzędzia

Do montażu podłogi pływającej nie potrzebujemy drogich specjalistycznych narzędzi. Całkowity budżet na narzędzia może zamknąć się w kwocie 250-300zł. Największym kosztem będzie tutaj urządzenie do docinania desek. Przy niewielkiej powierzchni układanej podłogi możemy posłużyć się zwykłą piłą ręczną co znacząco zredukuje koszty.

Jednakże przy większych powierzchniach warto zaopatrzyć się w piłę stołową lub wyrzynarkę. Dla osób nie mających wprawy w pracy z piłą stołową i tarczą do drewna lepszym rozwiązaniem będzie wyrzynarka. Koszt małej domowej wyrzynarki to ok 150zł (dobrze aby miała moc co najmniej 400-500W). Warto zakupić wyrzynarkę, która spodnią powierzchnię prowadnic ma pokrytą gumą, co umożliwi prowadzenie narzędzia bezpośrednio po lakierowanej stronie deski, bez ryzyka jej uszkodzenia.Jak układać podłogę z paneli to częste pytanie wielu majsterkowiczów, podobnie jak układać podłogę z desek. Samodzielny montaż podłogi pływającej nie jest trudny. Montaż desek trójwarstwowych nie wymaga dużego doświadczenia. Odpowiedni podkład pod panele musi być dobrze rozłożony. Jednakże czym ciąć deskę barlinecką a także czym ciąć deski podłogowe? Pamiętajmy również, aby zakupić co najmniej kilka brzeszczotów. Należy pilnować ostrości brzeszczotów podczas docinania, aby nie powodować nadmiernego „rozwarstwiania” się poszczególnych warstw deski.

Bardzo pomocny będzie również tzw. zestaw do montażu paneli. W jego skład najczęściej wchodzi klocek plastikowy lub ze specjalnego tworzywa (aby nie uderzać w deski punktowo młotkiem), kliny plastikowe oraz specjalny przyrząd (odpowiednio wyprofilowana blacha) do montażu skrajnych desek przy ścianach. Koszt typowego zestawu montażowego to ok. 30-50zl (w zależności od jakości i wielkości przyrządu do skrajnych klapek).Piła do cięcia desek nie zawsze jest najlepsza dla mało doświadczonych osób. Odpowiednia musi być również dylatacja deski barlineckiej od ściany. Podłoga pływająca dylatacja powinna wynosić ok. 1-2cm. Często stosowana podłoga pływająca czyli tzw. deski trójwarstwowe lub inaczej deski barlineckie stanowią wykończenie podłogi. Istotny jest jednak podkład pod deskę trójwarstwową. Musimy zakupić zestaw do montażu paneli. Montaż paneli (układanie paneli) nie wymaga zatrudnienia fachowca.Dodatkowym narzędziem niezbędnym przy montażu podłogi jest tzw. młotek gumowy (obowiązkowo gumowy!), miara (o długości ok 3-5m) oraz ołówek budowlany (nie stosujmy raczej twardych ołówków automatycznych, mogących uszkodzić lakier). Dla dokładnego oznaczenia linii docinania desek przydatny będzie również kątownik metalowy. Koszt dodatkowych narzędzi to ok. 50zł.

Dobór odpowiedniego podkładu pod podłogę pływającą

Rodzaj zastosowanego podkładu pod deski trójwarstwowe i panele jest związany z kilkoma czynnikami, jak lokalizacja podłogi (parter czy piętro), równość posadzki betonowej, rodzaj ogrzewania pomieszczenia (grzejniki czy ogrzewanie podłogowe) oraz budżet przeznaczony na podłogę.

Najtańszym rozwiązaniem są pianki polietylenowe, rozkładane z rolki. Niestety są one bardzo podatne na zgniecenie, co może się uwidocznić w miejscu postawienia ciężkich mebli. Koszt pianki to ok. 1zł/m2 (ewentualnie wersja grubszej pianki za ok. 2,5zł/m2).

Dobrym rozwiązaniem są podkłady XPS, bardzo odporne na działanie wilgoci i dość sztywne, by wytrzymać ciężar typowych mebli domowych. Koszt takich podkładów to średnio 6zł/m2. Mają one najczęściej grubość ok. 5mm.

W przypadku podłogi na piętrze można zastosować ekologiczne podkłady korkowe, bardzo wytrzymałe i dobrze znoszące nierówności posadzki. Niestety są one wrażliwe na działanie wilgoci, dlatego z ostrożnością należy je stosować na parterze (niezbędna jest izolacja przeciwwodna odpowiednią folią). Koszt takich podkładów to ok. 7zł/m2 (za podkład w rolce) lub 20zł/m2 (płyty korkowe).

Na parterze oraz w innych pomieszczeniach na wyższych kondygnacjach narażonych na występowanie zawilgocenia posadzki, pod podkładem należy ułożyć izolację z folii, aby wilgoć nie dostawała się do spodniej warstwy desek.Docinanie umożliwi wyrzynarka lub piła elektryczna którą łatwo zrobimy docinanie desek. Jednakże jak układać podłogę drewnianą aby służyła na lata? Jak układać podłogę z paneli to częste pytanie wielu majsterkowiczów, podobnie jak układać podłogę z desek. Samodzielny montaż podłogi pływającej nie jest trudny. Montaż desek trójwarstwowych nie wymaga dużego doświadczenia.

Montaż podłogi pływającej - prace wstępne

Montaż podłogi najlepiej zacząć od ściany, która będzie najbardziej widoczna (w najmniejszym stopniu zastawiona meblami, grzejnikami itp.). Deski można układać zarówno prostopadle jak i równolegle do okien w danym pomieszczeniu. W praktyce padające na podłogę światło, przy dobrze ułożonych deskach, ma niewielki wpływ na uwidocznienie lub nie łączeń między poszczególnymi klapkami. Lepiej układ desek dostosować wizualnie do danego pomieszczenia kierując się względami estetycznymi.

Przy układaniu desek pamiętajmy o zachowaniu dylatacji z każdej strony ściany ok. 1-2cm. Jednocześnie wymiar dylatacji dobierzmy do listew przypodłogowych, ma to znaczenie szczególnie w przypadku wąskich listew na 2-2,5cm. W takim wypadku lepiej zachować odstępy ok 1cm (aby listwa na większej powierzchni dociskała deski do podłogi.

W celu ustawienia stałego odstępu można stosować kliny plastikowe lub samodzielnie wykonać takie „odstępniki”, chociażby z odpowiednio dociętych pasków z płyty OSB (lecz nie gipsowo-kartonowej, która będzie się „zgniatać” wraz z dociskaniem kolejnych desek).

Układanie podkładów podłogowych

Podkłady piankowe rozkładane są z rolki, lecz należy pamiętać, aby łączenia rolek nie pokrywały się z miejscami łączeń dwóch kolejnych desek (gdyż może to doprowadzić do braku podparcia na łączeniu i pęknięcia łączenia podczas chodzenia). Ta sama zasada dotyczy podkładów XPS i korkowych układanych w postaci płyt.

Skutecznym rozwiązaniem, szczególnie dla osób mających małą wprawę w określaniu przyszłych miejsc łączeń desek, jest układanie podkładów skośnie do kierunku montażu desek. Rozwiązanie takie wymaga jednak wielu docinek płyt podkładowych, w związku z czym warto zakupić ich większą ilość, niż wynika to bezpośrednio z powierzchni podłogi (przy podkładach w płytach czasami może wyjść nawet dodatkowe całe jedno opakowanie).

Montaż desek podłogowych w systemie bezklejowym

Przed montażem desek należy rozplanować wstępnie orientacyjne odstępy między poszczególnymi deskami. Zaleca się, aby skrajne deski przy ścianie miały długość min. 1/3 całej deski (dla desek o długości ponad 1,0m) oraz min. 2/3 (dla desek o długości poniżej 1,0m).

Należy również tak dobrać odstępy dylatacyjne, aby szerokość skrajnych pasów desek przy ścianach wynosiła min. 5cm. Przy mniejszej szerokości deski mogą „odrywać się” od posadzki i konieczne może być mocniejsze mocowanie listew przyściennych.

Odpowiedni podkład pod panele musi być dobrze rozłożony. Jednakże czym ciąć deskę barlinecką a także czym ciąć deski podłogowe? Piła do cięcia desek nie zawsze jest najlepsza dla mało doświadczonych osób. Odpowiednia musi być również dylatacja deski barlineckiej od ściany. Podłoga pływająca dylatacja powinna wynosić ok. 1-2cm.Kolejne klapki układamy poprzez ich lekkie wsunięcie pod kątem pod już ułożoną deskę, a następnie delikatnie dociskamy na całej powierzchni, aż do zlicowania z już leżącymi deskami. Pamiętajmy, aby nie dociskać deski „jednym gwałtownym ruchem” czy mocnymi uderzeniami młotka, gdyż możemy doprowadzić do uszkodzenia łączenia. Należy to wykonywać poprzez stopniowe dociskanie deski stale kontrolując połączenie na całej jej długości. Deska powinna być montowana w odległości ok 1-2cm od desek bocznych w danym „pasku”. Dopiero gdy cała powierzchnia deski osiądzie na podkładzie możemy ją „dopchnąć” do bocznych desek.

Pamiętajmy, aby wszelkie dobijanie desek młotkiem (obowiązkowo gumowym aby nie uszkodzić lakieru i krawędzi desek!) wykonywać poprzez pośredni klocek plastikowy. Pozwoli to rozłożyć siłę uderzenia młotka na większą powierzchnię i zapobiegnie miejscowym uszkodzeniom desek.

Do montażu skrajnych desek przy ścianach należy użyć specjalnego przyrządu, w formie wygiętej blachy. Większość tych narzędzi posiada co prawda podbicie gumowe, jednakże w praktyce bezpieczniej jest podłożyć dodatkową ochronę, aby nie uszkodzić lakieru podczas dobijania desek. Może to być np. kawałek podkładu XPS czy chociażby zwinięta w grubszą warstwę szmatka (obowiązkowo czysta bez pozostałości gipsu, zapraw itp. które mogłyby rysować deski!).

Podczas montażu skrajnych desek stosujmy zasadę, że lepiej dobijać kilka-kilkanaście razy delikatnie niż jeden raz mocnym uderzeniem. Pozwoli nam to na większą kontrolę łączenia między poszczególnymi deskami.

Połączenia na Click realizowane są poprzez specjalny system tzw. „zamka”, jednakże przed montażem każdej deski należy dokładnie sprawdzić, czy w rowkach łączeniowych nie ma żadnych zabrudzeń i zanieczyszczeń (pyły, kawałki drobinek z docinania itp.). Połączenie to jest tak dopasowane, że wszelkie zanieczyszczenia uniemożliwią dokładne dobicie desek do siebie (a dobijanie „na siłę” spowoduje tylko zniszczenie połączenia). Z tego względu warto również docinanie desek wykonywać w innym pomieszczeniu, aby nie powodować nadmiernego zapylenia w miejscu układania desek.

Źródło: Zespół redakcyjny portalu zbudujmydom.pl

(Tomasz Sochacki, 6 grudnia 2014, ostatnia aktualizacja 12 marca 2025)
Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznegoKalkulator kredytowy

Myślisz o zakupie domu czy mieszkania lub może planujesz rozpocząć budowę? Zobacz ile wyniesie cię orientacyjna rata kredytu hipotecznego.
Cena nieruchomości:
Udział własny: 20 %
(Wiele banków wymaga udziału własnego na poziomie min. 20%.)
5%80%
Okres spłaty: 30 lat
(Im krótszy okres tym wyższa rata miesięczna. Najczęściej wybierany okres to 25 lub 30 lat.)
5 lat35 lat
Szacunkowa rata miesięczna:
0
Powyższa kalkulacja ma charakter orientacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Ostateczne warunki finansowania zależą od decyzji banku i oceny zdolności kredytowej.
śledź nas na Facebook
Kalkulator kredytowy
Kalkulator kredytowy
Ceny mieszkań w Polsce
Ceny mieszkań w Polsce
Skalniak w domowym ogrodzie - jak wykonać, inspiracje, pomysły
Skalniak w domowym ogrodzie - jak wykonać, inspiracje, pomysły

Skalniak w Ogrodzie: Jak zaprojektować, wykonać i Ile kosztuje?

Skalniak w Ogrodzie: Jak zaprojektować, wykonać i Ile kosztuje?

Czy warto stosować nawóz ze skorupek do jaj?
Czy warto stosować nawóz ze skorupek do jaj?

Nawóz ze skorupek jaj: kiedy stosować i jak wpływa na rośliny?

Nawóz ze skorupek jaj: kiedy stosować i jak wpływa na rośliny?

Wybór grilla węglowego do domowego ogrodu
Wybór grilla węglowego do domowego ogrodu

Jaki grill węglowy wybrać?

Jaki grill węglowy wybrać?

Jak skutecznie i ekologicznie chronić rośliny ogrodowe?
Jak skutecznie i ekologicznie chronić rośliny ogrodowe?

Ekologiczne metody ochrony roślin w Twoim ogrodzie: Praktyczne porady i rozwiązania

Ekologiczne metody ochrony roślin w Twoim ogrodzie: Praktyczne porady i rozwiązania

Nowoczesne komody do małych pomieszczeń
Nowoczesne komody do małych pomieszczeń

Funkcjonalne komody do małych wnętrz - jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?

Funkcjonalne komody do małych wnętrz - jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?

Choroby drzew - jak z nimi walczyć?
Choroby drzew - jak z nimi walczyć?

Najpopularniejsze choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze choroby drzew owocowych

Jak uprawiać i rzodkiewkę w domowym warzywniaku?
Jak uprawiać i rzodkiewkę w domowym warzywniaku?

Rzodkiewka - uprawa, pielęgnacja, choroby i szkodniki

Rzodkiewka - uprawa, pielęgnacja, choroby i szkodniki

Jak uprawiać cukinię we własnym ogrodzie?
Jak uprawiać cukinię we własnym ogrodzie?

Uprawa cukinii w ogrodzie

Uprawa cukinii w ogrodzie

Jak zrobić masę solną do zabawy z dziećmi?
Jak zrobić masę solną do zabawy z dziećmi?

Masa solna krok po kroku. Co można zrobić z masy solnej?

Masa solna krok po kroku. Co można zrobić z masy solnej?

Uprawa ogórków w ogrodzie
Uprawa ogórków w ogrodzie

W jaki sposób uprawiać i pielęgnować ogórki

W jaki sposób uprawiać i pielęgnować ogórki

Materac na wiosnę, jak dobrać wygodny materac do pory roku?
Materac na wiosnę, jak dobrać wygodny materac do pory roku?

Idealny materac na wiosnę - czy zmiana pory roku wpływa na komfort snu?

Idealny materac na wiosnę - czy zmiana pory roku wpływa na komfort snu?

Osa i szerszeń w mieszkaniu - jak je usunąć?
Osa i szerszeń w mieszkaniu - jak je usunąć?

Owady przypominające osy - co warto o nich wiedzieć?

Owady przypominające osy - co warto o nich wiedzieć?

Inwestycje mieszkaniowe na zachodzie Wrocławia WPBM Mój Dom
Inwestycje mieszkaniowe na zachodzie Wrocławia WPBM Mój Dom

Dlaczego zachód Wrocławia przyciąga inwestycje mieszkaniowe?

Dlaczego zachód Wrocławia przyciąga inwestycje mieszkaniowe?

Jak uprawiać szparagi w ogrodzie?
Jak uprawiać szparagi w ogrodzie?

Szparagi - odmiany, uprawa i pielęgnacja w ogrodzie

Szparagi - odmiany, uprawa i pielęgnacja w ogrodzie

Montaż rolet dzień noc
Montaż rolet dzień noc

Jak zamontować rolety dzień noc?

Jak zamontować rolety dzień noc?

Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie?
Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie?

Wrzosy - pielęgnacja i ich uprawa w ogrodzie

Wrzosy - pielęgnacja i ich uprawa w ogrodzie

Hortensje w ogrodzie - jak dbać i pielęgnować?
Hortensje w ogrodzie - jak dbać i pielęgnować?

Rabata z hortensjami - jak ją zaplanować i jakie rośliny do niej wybrać?

Rabata z hortensjami - jak ją zaplanować i jakie rośliny do niej wybrać?

Zalety i wady mieszkania od dewelopera oraz samodzielnej budowy domu
Zalety i wady mieszkania od dewelopera oraz samodzielnej budowy domu

Mieszkanie od dewelopera czy budowa domu - co wybrać?

Mieszkanie od dewelopera czy budowa domu - co wybrać?

Jak przycinać stare tuje i je odmłodzić?
Jak przycinać stare tuje i je odmłodzić?

Radykalne cięcie: sekret odmładzania starych tui

Radykalne cięcie: sekret odmładzania starych tui

śledź nas na Facebook
Jak pielęgnować i uprawiać kurkumę?
Jak pielęgnować i uprawiać kurkumę?

Kwiat kurkumy: Jaką ziemię wybrać, jak podlewać i pielęgnować?

Kwiat kurkumy: Jaką ziemię wybrać, jak podlewać i pielęgnować?

Mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera - czy warto kupić?
Mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera - czy warto kupić?

Czy warto inwestować w mieszkania na rynku pierwotnym?

Czy warto inwestować w mieszkania na rynku pierwotnym?

Tulipany - kiedy sadzić i jak o nie dbać?
Tulipany - kiedy sadzić i jak o nie dbać?

Sadzenie tulipanów - kiedy sadzić tulipany i jak to robić?

Sadzenie tulipanów - kiedy sadzić tulipany i jak to robić?

Pompa głębinowa czy zatapialna?
Pompa głębinowa czy zatapialna?

Czym różnią się pompy zatapialne od głębinowych?

Czym różnią się pompy zatapialne od głębinowych?

Jak uprawiać bratki w ogrodzie?
Jak uprawiać bratki w ogrodzie?

Bratki - uprawa krok po kroku. Jak dbać o bratki?

Bratki - uprawa krok po kroku. Jak dbać o bratki?

Wykańczanie samodzielne czy mieszkanie pod klucz?
Wykańczanie samodzielne czy mieszkanie pod klucz?

Mieszkania w stanie deweloperskim czy pod klucz - co się bardziej opłaca?

Mieszkania w stanie deweloperskim czy pod klucz - co się bardziej opłaca?

Inspiracje na ciekawe schody w domu
Inspiracje na ciekawe schody w domu

Schody z różnych materiałów - ciekawe projekty i galeria zdjęć

Schody z różnych materiałów - ciekawe projekty i galeria zdjęć

Ile kosztuje malowanie pokoju w mieszkaniu i domu?
Ile kosztuje malowanie pokoju w mieszkaniu i domu?

Malowanie pokoju - ile kosztuje i od czego zależy cena?

Malowanie pokoju - ile kosztuje i od czego zależy cena?

Bezpieczny balkon dla małych dzieci ze strefą zabawy
Bezpieczny balkon dla małych dzieci ze strefą zabawy

Balkon dla małych dzieci - jak stworzyć bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy?

Balkon dla małych dzieci - jak stworzyć bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy?

Jaką płytę wybrać do kuchni - ceramiczną czy indukcyjną?
Jaką płytę wybrać do kuchni - ceramiczną czy indukcyjną?

Płyta indukcyjna czy ceramiczna, ile zużywa prądu?

Płyta indukcyjna czy ceramiczna, ile zużywa prądu?

Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?
Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Plusy i minusy kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Plusy i minusy kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Laminat wysokociśnieniowy nowoczesnym rozwiązaniem do kuchni
Laminat wysokociśnieniowy nowoczesnym rozwiązaniem do kuchni

Laminat wysokociśnieniowy - idealny materiał do kuchni?

Laminat wysokociśnieniowy - idealny materiał do kuchni?

Ocieplenie celulozą - czy warto w to inwestować?
Ocieplenie celulozą - czy warto w to inwestować?

Ile kosztuje ocieplenie domu celulozą, jakie są wady i zalety tej technologii?

Ile kosztuje ocieplenie domu celulozą, jakie są wady i zalety tej technologii?

Agregat na budowie - dlaczego warto kupić?
Agregat na budowie - dlaczego warto kupić?

Dlaczego podczas budowy należy zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy?

Dlaczego podczas budowy należy zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy?

Zasady dofinansowania Mój Prąd 6 w roku 2025
Zasady dofinansowania Mój Prąd 6 w roku 2025

Program Mój Prąd 6.0 - nowe zasady dofinansowania dla prosumentów

Program Mój Prąd 6.0 - nowe zasady dofinansowania dla prosumentów

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznegoKalkulator kredytowy

Myślisz o zakupie domu czy mieszkania lub może planujesz rozpocząć budowę? Zobacz ile wyniesie cię orientacyjna rata kredytu hipotecznego.
Cena nieruchomości:
Udział własny: 20 %
(Wiele banków wymaga udziału własnego na poziomie min. 20%.)
5%80%
Okres spłaty: 30 lat
(Im krótszy okres tym wyższa rata miesięczna. Najczęściej wybierany okres to 25 lub 30 lat.)
5 lat35 lat
Szacunkowa rata miesięczna:
0
Powyższa kalkulacja ma charakter orientacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Ostateczne warunki finansowania zależą od decyzji banku i oceny zdolności kredytowej.
Tomasz Sochacki

Tomasz Sochacki

Specjalista w dziedzinie budownictwa, z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, przez wiele lat pracował jako projektant.
Własciciel portalu zbudujmydom i pasjonat budownictwa oraz nowoczesnych technologii.

Polecane artykuły

Remont i wykończenie

Więcej artykułów...
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.