Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Drzwi balkonowe z niskim progiem

Źródło: ShutterStock
Niski próg mający około 2 cm to duży komfort użytkowania. Wychodzenie na balkon czy taras przez taki próg nie sprawia żadnego kłopotu. Dlatego też w budownictwie bez barier takie progi stosuje się zawsze. Niski próg pozwala nie tylko przejść bez zagrożenia potknięcia się, ale przede wszystkim bez problemu można przejechać przez niego wózkiem inwalidzkim czy dziecięcym. Poza tym takie rozwiązanie wygląda zdecydowanie estetyczniej.

W tradycyjnie skonstruowanych drzwiach balkonowych próg ma wysokość od 4 do 7 cm. Natomiast tzw. niski próg ma około 2 cm. Ta wysokość spełnia wymogi budownictwa bez barier. Niskie progi wykonywane są najczęściej z aluminium lub PCW i mogą być stosowane w drzwiach balkonowych rozwieranych, przesuwnych oraz przesuwno-rozwieranych. W tym wypadku niezwykle ważna jest jakość profili okiennych, okuć i montażu. Trzeba bowiem wiedzieć, że drzwi balkonowe z niskim progiem mają nieco gorszy współczynnik przenikania ciepła, a więc profile muszą mieć większą liczbę komór, dodatkowe izolacje i być doskonale zamontowane, by spełniały swoją rolę. Do niskich progów stosuje się specjalne dostosowane do nich zaczepy (na zdjęciu), które ma w swojej ofercie Winkhaus.

Warto też wiedzieć, że w praktyce okolice drzwi balkonowych z niskim progiem jest trudniej utrzymać w czystości – częściej trzeba zamiatać czy odkurzać posadzkę w mieszkaniu, gdyż niski próg nie stanowi bariery dla liści i piasku. To jednak jest drobiazg w porównaniu z wygodą poruszania się między mieszkaniem a tarasem czy ogrodem.

Źródło: Materiały informacyjne firmy Winkhaus

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.