Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny
Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje drewniany domek całoroczny?

Źródło: Drewnolandia
Prywatny drewniany domek całoroczny to beztroska ostoja, w której bez wielkiego planowania i nawet przy niedużym budżecie przyjemnie spędzisz czas z dala od zgiełku miasta. To świetny pomysł dla pary i rodziny z dziećmi, ale też dla paczki znajomych. Tylko ile kosztuje taki drewniany domek całoroczny? To złożona kwestia, która wymaga porządnego omówienia!

Domek całoroczny bez zbędnych formalności

Marzy Ci się własny całoroczny domek rekreacyjny, lecz przeraża Cię ilość formalności i skomplikowane procedury budowlane? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Budowy domku całorocznego nie musisz poprzedzać batalią o wydanie pozwolenia. Wystarczy, że zgłosisz jego budowę do odpowiedniego starostwa. Nie musisz też zatrudniać projektanta, możesz kupić gotowy domek, który sprzedawca przywiezie i w maksymalnie kilka dni złoży na Twojej działce. W zgłoszeniu określasz wyłącznie rodzaj i zakres prac budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Jest tylko jeden warunek – powierzchnia Twojego nowego domku całorocznego nie może być większa niż 35 m2.

Możliwości mieszkaniowe niezależnie od pory roku

Jeśli zamierzasz korzystać z domku rekreacyjnego także jesienią i zimą, musi on spełnić szereg warunków. Przede wszystkim tę maksymalną w tzw. procedurze na zgłoszenie powierzchnię 35 m2 musimy jak najlepiej zorganizować, by zmieścić nie tylko miejsca noclegowe, ale też funkcjonalną kuchnię i łazienkę. Do domku całorocznego muszą zostać podciągnięte instalacje elektryczne i hydrauliczne.

Aby również i mroźną zimą mieszkało Ci się w domku bezpiecznie i komfortowo, budynek musi zostać dobrze ocieplony i uszczelniony już na etapie jego budowy. Pomyśl o domku skandynawskim – ich szkieletowe konstrukcje stawia się błyskawicznie (w kilka godzin!), a jeszcze szybciej wypełnia się je wełną mineralną, która ma wszystkie cechy dobrego izolatora. Dzięki temu domek będzie szybko się nagrzewał i długo trzymał ciepło.

Od czego zależy cena domku całorocznego?

Rozbieżności cenowe dostępnych na rynku drewnianych domków całorocznych są spore. Producenci domków projektują różne modele – zarówno tradycyjne, jak i w pełni nowoczesne, o ciekawej bryle i wyjątkowym, wyróżniającym się designie. Często już sam projekt jest istotnym czynnikiem, który wpływa na koszt inwestycji. Drugą kwestią są wykorzystane materiały budowlane. Im lepsza ich jakość, tym wyższa cena, jednak na tym polu naprawdę nie warto szukać oszczędności. Kolejna rzecz to metraż domku i sposób organizacji niewielkiej przestrzeni – to przełoży się bezpośrednio na liczbę potencjalnych mieszkańców. Domki perfekcyjnie zaaranżowane, które mieszczą kilka sypialni, salon z kuchnią, łazienkę i przestronny taras będą droższe niż te, w których znajdzie się miejsce wyłącznie dla pary. Poniższe orientacyjne kwoty odnoszą się do naszej oferty, czyli do domków od Drewnolandii.

Drewniany domek całoroczny - cena inwestycji dla dwojga

Orientacyjny koszt: 65 000 – 77 000 zł

Niewiele ponad 30 m2 powierzchni? Wydaje się, że to bardzo mało, ale taka przestrzeń w zupełności wystarczy dla dwóch osób. W tym budżecie możesz pomyśleć o domku z klimatycznym gankiem – zadaszonym tarasem, który umili Ci wypoczynek w letnie dni. Możesz też zrezygnować z tej opcji i przeznaczyć całość metrażu na część mieszkalną. W takim wypadku uzyskasz więcej miejsca i będziesz mógł zaprosić dodatkowe osoby na wspólny urlop czy weekend. Domki dla dwóch osób wyposażamy w łazienkę, salonik z kuchnią i sypialnię. To ostatnie pomieszczenie aranżujemy na przytulnej antresoli.

Drewniany domek całoroczny - cena rozwiązania dla całej rodziny

Orientacyjny koszt: 77 000 – 140 000 zł

Jak widzisz, w przypadku domku dla całej rodziny koszt najdroższego rozwiązania może być nawet dwukrotnie wyższy niż najtańsza opcja! Domki w budżecie do 100 tysięcy złotych to tradycyjne budynki o klasycznej bryle i prezencji. Kameralne drewniane chatki z gankiem i okiennicami kojarzą się typowo z letnim wypoczynkiem w górach czy nad wodą. Oczywiście możesz z nich korzystać przez cały rok! Z kolei z nowoczesnym designem w parze będzie szła nieco wyższa cena. To propozycje dla czterech do maksymalnie sześciu osób. Budując domek całoroczny dla całej rodziny, dbamy o to, by każdy miał w nim nieco prywatności. Oddzielamy i zamykamy sypialnie rodziców i dzieci – na antresoli czy na poddaszu – a na dole urządzamy przestronną część wspólną. Przykłady domków całorocznych do 35 m2 bez pozwolenia znajdziesz na stronie: https://drewnolandia.pl/oferta/25/26/domki-caloroczne-rekreacyjne/domki-caloroczne-rekreacyjne-do-35m.

Cena domku całorocznego do 8 osób (także po wynajem!)

Orientacyjny koszt: 110 000 – 140 000 zł

W naszej ofercie domki całoroczne drewniane przeznaczone są dla maksymalnie ośmiu osób. Oczywiście zmieścisz na tej przestrzeni jeszcze więcej miejsc noclegowych, lecz za cenę drobnych wyrzeczeń. Takie domki są wprost idealne na odpoczynek w gronie i bliższej, i dalszej rodziny czy też w towarzystwie przyjaciół, znajomych. Ergonomiczny, funkcjonalny sposób aranżacji przestrzeni sprawia, że domek staje się atrakcyjny w oczach turystów. Są to zarówno drewniane domki tradycyjne, o klasycznej bryle, jak i nowoczesne, designerskie propozycje. Każdy wyposażony jest w dodatkowe poddasze, gdzie mieszczą się dwie lub trzy niezależnie sypialnie. Dodatkowo kolejne miejsca do spania zaaranżować można w przestrzeni pod schodami prowadzącymi na pięterko. W przypadku niektórych modeli dodając przestronny taras, możemy niemal podwoić metraż – oczywiście ta zewnętrzna część będzie służyła wyłącznie rekreacji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie domku całorocznego?

Przede wszystkim na rodzaj i jakość wykorzystywanych przez producenta materiałów oraz na przejrzystość oferty, czyli brak ukrytych kosztów. W Drewnolandii stosujemy najlepsze suszone komorowo drewno konstrukcyjne C34, które pochodzi z polskich i skandynawskich lasów. Newralgiczne elementy domku zabezpieczamy drewnem typu KVH i BSH o podwyższonej trwałości i odporności na pęknięcia. Ceny poszczególnych modeli z naszej oferty obejmują gotowe domki „pod klucz”. Każdy projekt możemy dostosować do Twoich potrzeb i upodobań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą domków na działkę na stronie https://drewnolandia.pl/oferta.

Źródło: Materiały informacyjne firmy Drewnolandia

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.