Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny
Artykuł sponsorowany

Dewalt, makita, bosh – jaki sprzęt powinni wybrać profesjonaliści?

Źródło: Fotolia
Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych produktów narzędziowych, które mogą okazać się nieocenione podczas remontu, budowy lub prac w ogrodzie. Zresztą każdy szanujący się profesjonalista i majsterkowicz z zamiłowania ma swoje ulubione marki. Często zaufanie do danego sprzętu zdobywamy metodą prób i błędów – musimy przetestować kilka gorzej działających sprzętów, by sprawdzić, który z nich jest najlepszy.

By zaoszczędzić czas i od razu wiedzieć, na co warto się zdecydować, polecamy lekturę poniższego artykułu, w którym przyglądamy się najpopularniejszym markom na rynku. Czym różnią się od siebie sprzęty DeWalt, Makita i Bosh? Na to pytanie odpowiadamy poniżej!

Trzy marki - dla każdego coś miłego

Wśród sprzętów DeWalt, Makity i Bosha znajdziemy praktycznie każdy rodzaj narzędzi. Od narzędzi ręcznych, przez akumulatorowe, spalinowe i pneumatyczne, po elektronarzędzia. Są to urządzenia, które najczęściej charakteryzują się dużą mocą, wytrzymałością i precyzją – z tych też względów poleca się je przede wszystkim profesjonalistom: budowlańcom, ogrodnikom. Odpowiednio dobrane narzędzia mogą znacznie ułatwić nam życie i przyspieszyć nawet najtrudniejszą pracę. W parze z wieloma udogodnieniami idzie najczęściej wyższa cena – dlatego też warto zastanowić się przed zakupem, który model danego urządzenia wybrać i czy wszystkie jego funkcje (których liczba niekiedy wpływa na cenę) są nam absolutnie niezbędne.

Proporcja ceny do wykonywanej pracy

Wszyscy ci, którzy sporadycznie sięgają po narzędzia i wykonują drobne prace „raz na ruski rok”, to osoby, które raczej szukają tańszych sprzętów. Dzieje się tak z prostego powodu – często sprzęty DeWalt, Makity czy Bosh, które pochodzą z wyższej półki cenowej, charakteryzują się również wieloma funkcjami, które najczęściej nie przydają się nam na co dzień. Wyższa cena gwarantuje również w większości przypadków większą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia natury mechanicznej – tego typu właściwości nie są nam potrzebne, gdy sięgamy po wiertarkę raz na pół roku. Co innego, gdy korzystamy z niej kilka razy w tygodniu przez wiele godzin. Wtedy kupno profesjonalnego sprzętu DeWalt, Makity czy Bosha jest nie tylko w pełni usprawiedliwione, ale również rekomendowane.

Sprzęt DeWalt - charakterystyka

DeWalt to amerykańska firma, która produkuje i dystrybuuje narzędzia już od 1924 roku. Od lat 60. XX wieku jest filią Black&Decker, jej główna siedziba mieści się obecnie w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Sprzęt DeWalt i narzędzia tego producenta można najczęściej poznać na pierwszy rzut oka ze względu na charakterystyczną paletę kolorystyczną – połączenie czerni i żółci. Produkty tego producenta objęte są trzyletnią gwarancją. Sprzęt DeWalt chwalony jest za precyzję, wytrzymałość (dotyczy to również narzędzi dedykowanych domorosłym majsterkowiczom-amatorom), wygodną i prostą obsługę.

Narzędzia Bosh - co warto wiedzieć?

Bosh to jeden z liderów na rynku narzędzi, które to stanowisko firma piastuje już od 1889 roku. Już od pierwszych lat działalności firma stawiała na nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwoliły jej wyprzedzić wielu konkurentów. Poza narzędziami dla profesjonalistów Bosh oferuje całą gamę sprzętów dla amatorów (linia „Skil”, którą cechują niższe ceny) – można je rozpoznać po charakterystycznej zielonej obudowie. Dla fachowców polecane są sprzęty w kolorze niebieskim. Budowlańcy i pracownicy warsztatów samochodowych chwalą sobie tę firmę za fakt, że sprzęt Bosha jest solidny i wytrzymały – można z niego korzystać całymi latami, bez konieczności przeprowadzania napraw lub serwisowania narzędzi.

Produkty firmy Makita - podstawowe informacje

Makita to japońskie przedsiębiorstwo, które jest obecne na rynku już od 1915 roku. Aż do lat 70. XX wieku znane było przede wszystkim w rodzimym Kraju Kwitnącej Wiśni – dopiero później rozpoczęło ekspansję na rynki zagraniczne. Efekt był, jak się okazało, zaskakująco pozytywny: sprzęty Makity nie tylko trafiły do najdalszych zakątków globu, ale firma szybko otworzyła wiele zagranicznych filii. Jedną z największych zalet narzędzi sygnowanych przez Makitę jest waga – sprzęt tego producenta jest niezwykle lekki, co wyróżnia go na tle konkurencji. Narzędzia te są niezwykle poręczne i wygodne w użytkowaniu, chroni je trzyletnia gwarancja, jednak producent dokłada wszelkich starań, by jego sprzęt był niezawodny.

Sprzęt DeWalt, Makita, Bosh - co wybrać?

Jak pokazują powyższe akapity, wszystkie trzy opisane firmy są warte zaufania. Sprzęt DeWalt charakteryzuje się wyjątkową precyzją, produkty Bosha są „nie do zdarcia”, zaś te z logiem Makity cechuje niezwykła lekkość i wygoda użytkowania. Tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy.

Źródło: Materiały informacyjne firmy PHU A/B/C (phuabc.com.pl)

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.