Składniki najwyższej jakości dobrane w odpowiednich proporcjach – to recepta na dobry przepis nie tylko w kuchni, lecz także w sztuce tworzenia atrakcyjnych wnętrz. Tu zaś szczególnie przydatnym ingredientem jest cegła, która może być wykorzystywana zarówno jako "danie główne", jak i "smakowity" dodatek.
– Jej połączenie z drewnem jest przeważnie spotykane w projektach utrzymanych w stylu rustykalnym. Jednak odpowiedni dobór barw obu materiałów umożliwia tworzenie za ich pomocą również aranżacji o bardziej nowoczesnym charakterze. Tu efektownie prezentują się cegły w rozmaitych odcieniach szarości, które stanowią atrakcyjne tło na przykład dla drewnianych elementów wyposażenia wnętrza, zwłaszcza białych – podpowiada Piotr Czerski, Dyrektor Handlowy CRH Klinkier.
Łączenie cegły z metalem to również często spotykany zabieg aranżacyjny, charakterystyczny dla modnego ostatnio stylu industrialnego. Klasyczne tonacje ceglanej czerwieni doskonale korespondują z elementami wykonanymi z ciężkich metali takich jak żeliwo. Z kolei cegły o barwach chłodniejszych znakomicie komponują się z aluminium – zarówno szczotkowanym, jak i polerowanym.
Szczególnym materiałem uzupełniającym ceglane aranżacje jest również kamień. Duże, granitowe powierzchnie w połączeniu z cegłami o gładkim licu to oryginalny pomysł na podkreślenie nowoczesnego stylu wnętrz, zwłaszcza o ekskluzywnym charakterze. W pomieszczeniach utrzymanych w klimacie prostoty i naturalności sprawdzi się połączenie drobniejszych fragmentów nieociosanego kamienia z cegłami ręcznie formowanymi o niepowtarzalnej fakturze.
– Połączenia cegły z innymi materiałami dają wręcz nieograniczone możliwości tworzenia aranżacji wnętrz – podkreśla Dyrektor Handlowy CRH Klinkier i dodaje: – Warto przy tym pamiętać, że tam, gdzie uwarunkowania techniczne wykluczają wzniesienie ceglanej ściany, można zawsze skorzystać z lżejszych, ale równie atrakcyjnych wizualnie ceglanych płytek.
Źródło: Materiały informacyjne firmy CRH Klinkier