Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Dla ciała i dla ducha – relaksująca kąpiel w saunie

5 listopada 2019
Źródło: Infared
Sauna to nieodłączny element takich miejsc jak baseny czy strefy Wellness oraz salony SPA. Korzystają z niej młodsi, starsi, mężczyźni i kobiety, znajdując w tych kilku chwilach przebywania w kabinie dużą dawkę relaksu i zastrzyk tak bardzo potrzebnej energii do działania.

Sauny – dlaczego warto korzystać?

Oprócz słodkiego odprężenia i możliwości spędzenia miłego czasu z bliskimi osobami sauna to także dobrodziejstwo dla zdrowia. Jeśli cierpisz na jakikolwiek dolegliwości bólowe pochodzące od kręgosłupa, mięśni czy stawów, to jeśli nie ma innych przeciwwskazań zdrowotnych, sauna jest dla ciebie dobrym remedium na takie schorzenia.

Powtarzalne wizyty pomogą złagodzić ból, a w wielu przypadkach nawet wyeliminować go, zależnie od jego rodzaju i stopnia schorzenia. Oprócz tego na tych rozkosznie ciepłych kąpielach skorzysta też twój system immunologiczny i skóra. Rozszerzone pod wpływem gorąca pory stają się furtką do usunięcia z orgiazmu toksyn i składników przemiany materii, dzięki czemu możesz liczyć na solidny detoks. W połączeniu ze stosowaniem odpowiedniej diety i aktywnością fizyczną sauna będzie idealnym dopełnieniem i drogą do zdrowia. Możesz spodziewać się poprawienia wyglądu skóry, która nabierze zdrowego blasku, stanie się bardziej jędrna i będzie wyglądać młodziej. Pozbędziesz się niemiłego napięcia mięśni i poprawi się twój metabolizm. Czy można chcieć czegoś więcej?

Załóż saunę u siebie!

Jeśli chcesz korzystać z niej często i cenisz sobie prywatność oraz komfort użytkowania, załóż saunę w swoim domu. Wystarczy zrobić dobry research rynku, zerknąć na ofertę kilku dobrych sklepów, np. tutaj: https://homegarden.com.pl/sauny-infrared i wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Ostatnio coraz częściej kupowane są sauny typu infrared na podczerwień, których działanie jest podobne do saun tradycyjnych. Jest jednak jedna znacząca różnica. Energia cieplna wytwarzana jest przez innowacyjny system grzewczy emitujący promienie podczerwone, które przenikają w głąb skóry. Co więcej, wystarczy zakres temperatur 35-45°C, dla działania leczniczego, co w zwykłej saunie suchej ma miejsce dopiero przy temperaturze 80-100 °C. Tylko 20% energii jest potrzebne do ogrzewania pomieszczenia, a reszta ciepła wnika bezpośrednio do ciała, dlatego sauny IR są coraz częściej wybierane. Jeśli jesteś osobą, która nie przepada za prażeniem się w wysokiej temperaturze sauna na podczerwień rozwiąże twoje problemy w zupełności. Dzięki takiej formie działania sauna IR Przeznaczona jest także dla osób starszych i mających problemy krążeniowe (to jednak zawsze powinno być konsultowane z lekarzem). Jeszcze jedna ważna korzyść związana z tego typu sauną jest taka, że można w niej przebywać nieco dłużej niż w saunie tradycyjnej, bo ok. 30 minut. Natomiast w tygodniu powinno się organizować maksymalnie trzy sesje maksymalnie, oczywiście po kilka wejść w regularnych odstępach czasu.

Sauna IR to duże dobrodziejstwo dla ducha i ciała. Wystarczy ręcznik, klapki, krótka kąpiel przed wejściem i uzupełnienie płynów w organizmie, aby cieszyć się słodkimi chwilami relaksu.

Źródło: Materiały informacyjne Infared

Porady na co dzień

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.