Trwałość napędów hybrydowych ocenia się jako 4-krotnie wyższą niż standardowych elektromechanicznych. Wynika to stąd, że olej wciąż konserwuje elementy napędu (jak np. tłok i cylinder), a dzięki temu ruch napędu jest płynny, gładki, a tym samym urządzenie mniej się zużywa. Model FAAC S450 H jest odpowiednim wyborem w okolicach, gdzie pracują trudne warunki atmosferyczne, jak duża wilgotność powietrza, zasolenie, piach, co występuję np. w nadmorskim klimacie. Jednocześnie napęd może pracować w temperaturze nawet -40 stopni C, jeśli układ hydrauliczny napełniony będzie olejem zimowym. Będzie więc obsługiwał bramy również zimą w trudnych górskich warunkach.
Napęd FAAC S450 H pracują z bardzo dużą prędkością – przesuwają bramę około 2,5 cm na sekundę (przeciętna prędkość pracy innych napędów FAAC to 1-1,5 cm).
Model S450 H jest łatwy w instalacji dzięki regulowanym uchwytom. To w praktyce oznacza, że można go zastosować w miejscach, gdzie standardowe napędy nie pasują, np. gdy jest mało miejsca między ogrodzeniem a otwartą bramą i typowy napęd uderzałby o ogrodzenie.
Wersja CBAC ma blokadę na otwarciu i zamknięciu, jest polecana do skrzydeł bram o długości do 2 metrów. Do dłuższych i ciężkich bram nie zaleca się stosowania napędów w wersji CBAC, bowiem pełna ciężka brama może zostać przepchnięta przez np. bardzo silny powiew wiatru, a jeśli będą blokady może dojść do uszkodzenia urządzenia. Bramy, w których skrzydła są wypełnione, nie powinny być obsługiwane przez siłowniki w wersji CBAC, lecz SB (wersja bez blokad hydraulicznych na otwarciu i zamknięciu) oraz koniecznie muszą być wyposażone w elektrozamek. Elektrozamek jest również dobrym dodatkowym zabezpieczeniem dla wszystkich napędów skrzydłowych. Zmniejsza ryzyko uszkodzenia siłowników np. w konsekwencji ich przepchnięcia na siłę.
W nowej wersji SB napęd ma trójdrożne zawory, a to w praktyce oznacza łatwiejszą obsługę manualną, gdy nastąpi awaria zasilania. Lżej będzie przepchnąć skrzydła bramy. Pamiętajmy jednak, że prędkość ręcznej obsługi powinna być zbliżona do prędkości automatycznego przesuwu skrzydła.
Źródło: Materiały informacyjne firmy FAAC