fischer stawia na specjalistyczne wkręty do drewna

Data utworzenia: 7 lutego 2017

nowości rynku

materiały budowlane

Globalny producent systemów zamocowań od ponad 60 lat dostarcza innowacyjne rozwiązania premium do różnych zastosowań. Do tej grupy zalicza się także asortyment wkrętów do drewna i materiałów drewnopochodnych. Marka zaprezentowała właśnie nowy katalog z ich kompleksową ofertą.

Nowy katalog od fischerpolska zawiera pełen przekrój wkrętów do zadań specjalnych (w tym do drewna miękkiego i twardego, płyt wiórowych, paneli, płyt g-k, konstrukcji metalowo-drewnianych, desek podłogowych, tarasów czy suchej zabudowy), które znajdują bardzo szerokie zastosowanie m.in. w stolarce, ciesielstwie, dekarstwie, montażu mebli czy architekturze ogrodowej.

Kilkanaście wersji kształtowych do wszystkich zastosowań

– Dopasowaliśmy naszą ofertę do potrzeb specjalistów z różnych branż i każdego, kto pracuje z drewnem, dlatego spectrum aktualnie oferowanych rozwiązań jest naprawdę szerokie – od typowych łączników po specjalistyczne. Dostarczenie tak kompleksowego asortymentu wymagało od nas zaprojektowania kilku wersji typów zakończeń łbów wkrętów. Do tego dochodzi wybór dla klienta materiałów, z jakich są wykonywane nasze wkręty, i powłok antykorozyjnych. Oferujemy m.in. wkręty cynkowane, fosfatowane, mosiądzowane czy miedziowane. Każda cecha budowy danego wkrętu przekłada się na jego zastosowanie – mówi Artur Pławny z fischerpolska.

Zróżnicowane są także końcówki wkrętów, a do wyboru mamy wersje samowiercące (np. Power-Full), z nacięciem (np. wkręty podłogowe) lub podwójnym gwintem (Power-Fast). W ofercie marki spotkamy też wkręty z łbami płaskimi, walcowymi, zagłębianymi, grzybkowymi, sześciokątnymi, okrągłymi czy stożkowymi. Każdy z nich odgrywa ważną rolę przy konkretnym rodzaju mocowania. Łby zagłębiane zapewniają estetyczne wykończenie (równo z powierzchnią), dlatego są polecane wykonawcom drewnianych fasad. Z kolei wkręty z łbami trąbkowymi, przeznaczone do gips-kartonu, zapobiegają zniszczeniu płyt podczas wkręcania. Wśród wielu specjalistycznych rozwiązań fischer proponuje także wkręty użebrowane pod łbem, frezowane pod łbem, wkręty z dodatkowym gwintem młynkowym i powłokami woskowymi oraz system wkrętów na taśmie przeznaczony do płyt gipsowo-kartonowych.

Power-Fast – szybkie i gładkie wcinanie się w podłoże bez wysiłku

Jedną z innowacji opracowanych przez fischer, jest Power-Fast, dostępny w dwóch wariantach – do płyt wiórowych i połączeń konstrukcyjnych elementów drewnianych. Wkręty o tej geometrii umożliwiają szybkie wcinanie się w podłoże, a więc skracają czas potrzebny na wykonanie mocowania. Innowacyjny kształt gwintu to jednak nie tylko oszczędność czasu i wysiłku, ale i dłuższy czas pracy wkrętarki akumulatorowej. Co istotne dla wykonawców, wkręty można wkręcać blisko krawędzi bez ryzyka rozszczepienia drewna. Dzięki unikalnej technologii gwintowania (gwint pełny i gwint częściowy) Power-Fast są wytrzymałe, dlatego za ich pomocą tworzy się długotrwałe połączenia konstrukcji drewnianych, w tym krokwi z płatwiami, płyt z drewnem i drewna z metalem.

Wersja nierdzewna do płyt wiórowych, z racji swojej odporności na korozję, jest szczególnie polecana do stosowania na zewnątrz – np. w ogrodach zimowych, balustradach, ogrodzeniach, zadaszeniach czy wiatach. Różne typu łbów (m.in. stożkowy, talerzykowy i sześciokątny) pozwalają na ich wszechstronne zastosowanie na budowie, ale i w domu. I tak: wkręty z gwintem częściowym służą przede wszystkim do łączenia elementów drewnianych poprzez ich wzajemne skręcenie. Z kolei łeb grzybkowy idealnie nadaje się do łączenia metalu z drewnem, a soczewkowy wpuszczany do mocowań, w których łeb wkrętu pozostaje widoczny.

Power-Full – wkręty do dużych obciążeń w budownictwie drewnianym

Power-Full to kolejne autorskie rozwiązanie fischer, wykorzystane przy projektowaniu wkrętów konstrukcyjnych. Dzięki zastosowaniu m.in. pełnego gwintu są one przystosowane do trzymania dużych nośności i mogą mocować elementy stalowe do podkonstrukcji drewnianych. – W konstrukcjach drewnianych coraz powszechniej wykorzystuje się różne rodzaje złączy ciesielskich. Tego rodzaju łączniki przenoszą duże obciążenia, dlatego tak ważne jest używanie wkrętów z gwintem pełnym i łbem wpuszczanym. Wkręty konstrukcyjne fischer Power-Full sprostają tym wymaganiom, co potwierdza europejska aprobata techniczna ETA (European Technical Approval). Mogą być wykorzystywane do połączeń belki nośnej z belką drugorzędną, wrębów czy poprzecznych wzmocnień belek przy izolacji dachu – mówi Artur Pławny z fischerpolska.

Specjalnie wyprofilowana konstrukcja wkrętów Power-Full umożliwia ich łatwe wkręcanie bez wstępnego nawiercania (końcówka samowiercąca), dzięki czemu mogą być stosowane do wzmacniania konstrukcji drewnianych oraz naprawy uszkodzonych belek, także z ich poprzecznymi wzmocnieniami. W ciesielstwie służą również do montażu dodatkowych elementów przy izolacji dachu, zwłaszcza kontrłat narażonych na ssanie wiatru. Wkręty typu Power-Full są prawie niewidoczne, co przekłada się na estetykę wykonanych połączeń.

Rozwiązania specjalistyczne i wkręty dla DIY

Poza wkrętami Power-Full i Power-Fast specjaliści z firmy fischer zaprojektowali łączniki konstrukcyjne, zawiasowe, podłogowe, fasadowe, tarasowe, ościeżnicowe, do suchej zabudowy oraz złączy ciesielskich. W ofercie znajdują się wkręty dostępne w szerokim zakresie wymiarów – średnic i długości.

Wśród wkrętów specjalistycznych, poza rozwiązaniami dedykowanymi cieślom czy stolarzom, warto zwrócić uwagę na konfirmaty, czyli wkręty pozwalające wykonać solidne połączenia meblowe. W meblarstwie wkręty fischer mogą być wykorzystywane przy montażu mebli w zabudowie, zawiasów meblowych czy połączeń materiałów typu MDF. Wszystkie wkręty są dostępne z różnymi rodzajami powłok, które chronią przed korozją.

W zastosowaniach domowych produkty fischer polecane są m.in. przy stawianiu ścianek działowych, słupków w ogrodzeniu z drewna czy drobnych naprawach w konstrukcjach ogrodowych (pergole, altanki itp.).

Źródło: Materiały informacyjne firmy fischer

Zobacz również...

Jak bezpiecznie montować szkło na elewacji?

Chociaż zawarty w powieści Stefana Żeromskiego motyw szklanych domów był uważany za mit, w rzeczywistości stał się przepowiednią. Jej spełnieniem jest współczesna architektura, w której szklane elewacje przyciągają uwagę odblaskiem światła i nowoczes...

Dla ciała i dla ducha – relaksująca kąpiel w saunie

Sauna to nieodłączny element takich miejsc jak baseny czy strefy Wellness oraz salony SPA. Korzystają z niej młodsi, starsi, mężczyźni i kobiety, znajdując w tych kilku chwilach przebywania w kabinie dużą dawkę relaksu i zastrzyk tak bardzo potrzebne...

5 powodów, dla których warto kupować odkurzacz samojezdny

Dla wielu osób odkurzanie to smutny obowiązek, który kosztuje wiele energii oraz czasu. Toteż coraz więcej osób kupuje odkurzacz samojezdny, który wykonuje całą pracę za nich. Koniecznie poznaj 5 głównych powodów, sprawiających, że kupowanie odkurzac...

Dewalt, makita, bosh – jaki sprzęt powinni wybrać profesjonaliści?

Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych produktów narzędziowych, które mogą okazać się nieocenione podczas remontu, budowy lub prac w ogrodzie. Zresztą każdy szanujący się profesjonalista i majsterkowicz z zamiłowania ma swoje ulubione marki. ...

Drzwi wejściowe zewnętrzne - wszystko, co musisz wiedzieć przed ich zakupem

Producenci oferują liczne drzwi zewnętrzne, jakie wybrać można do swojego domu czy mieszkania. Zróżnicowanie pod względem cenowym, jak i pod względem poszczególnych parametrów sprawia, że możesz mieć niemały problem ze znalezieniem idealnego rozwiąza...

Kamień dekoracyjny - impregnować czy nie?

Są wszechstronne w zastosowaniu, a przede wszystkim piękne i niezwykle efektowne. Ponadto, bogata kolorystyka, różnorodność faktur i odcieni sprawia, że mogą nadać niepowtarzalnego charakteru każdej stylizacji. Dzięki temu płytki dekoracyjne świetnie...

Rankingi wybieranych marek

Najnowsze galerie

Średnie rynkowe ceny materiałów