Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
Budowa domu | Zbudujmydom.pl | Logo
zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal informacyjny

Gotowe mieszanki betonowe - sprawdzona pomoc w domu i ogrodzie

Źródło: Baumit
Gotowe zaprawy betonowe sprawdzają się w wielu sytuacjach – zarówno przy większych realizacjach, jak również drobnych naprawach i wielu pracach w ogrodzie oraz kształtowaniu architektury krajobrazu. Co więcej ich oferta jest szeroka, dzięki czemu możemy z łatwością dobrać produkt o parametrach oraz właściwościach odpowiadających naszym potrzebom.

Beton to jeden z najpowszechniej stosowanych materiałów budowlanych, znany już od czasów starożytnych. Zarówno przy niewielkim, a często także większym zakresie robót najłatwiej i najbezpieczniej sięgnąć po fabrycznie przygotowane mieszanki w workach. Ich używanie jest szybkie i wygodne, ponieważ po wymieszaniu w odpowiedniej proporcji z wodą są one gotowe do użycia. Pozwalają zaoszczędzić czas spędzony na samodzielnym przygotowaniu mieszanki betonowej oraz zapewniają stałe, optymalne parametry techniczne, będące gwarancją trwałości wykonywanych prac. Po związaniu taki beton jest bardzo odporny na nieprzyjazne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, opady, czy promieniowanie słoneczne. 

Dostępne na rynku suche mieszanki betonowe występują w różnych klasach wytrzymałości na ściskanie. Najczęściej wykorzystywane są betony klas C16/20 (B20), C20/25 (B25) oraz C25/30 (B30). Coraz większą popularnością cieszą się także produkty błyskawiczne, wyróżniające się szybkim przyrostem wytrzymałości i możliwością realizacji prac w krótszym czasie.

Gdzie warto stosować zaprawy betonowe?

Gotowe zaprawy betonowe mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Świetnie sprawdzają się podczas kształtowania architektury krajobrazu i przydomowej przestrzeni, gdy np. chcemy stworzyć idealne miejsce do grillowania, wykonać nowe ogrodzenie, postawić murek, altanę czy inne elementy małej architektury. Stanowią także doskonały podkład dla posadzek wewnątrz i na zewnątrz budynków. Z ich pomocą możemy wykonać warstwę dociskową na balkonie czy tarasie, profilować wszelkiego rodzaju spadki czy przeprowadzać niekonstrukcyjne naprawy elementów betonowych (niespełniających funkcji nośnych). 

Szybciej, łatwiej, zdrowiej

Zaprawę betonową przygotowuje się poprzez wymieszanie zawartości worka z wodą w proporcjach wskazanych na opakowaniu, wykorzystując do tego betoniarkę wolnospadową lub mieszadło elektryczne. 

Warto dodać, że obecnie cały proces przygotowania zaprawy betonowej może przebiec jeszcze szybciej i sprawniej oraz w sposób bardziej oszczędny dla zdrowia, środowiska i naszego budżetu. Umożliwia to nowy Baumit ALL IN Beton B25, wykorzystujący innowacyjną technologię pakowania. Nie trzeba już rozcinać worka i opróżniać go do betoniarki wolnospadowej lub pojemnika do mieszania zaprawy – wystarczy wrzucić worek w całości, dodać odpowiednią ilość wody i rozpocząć proces mieszania. Worek rozpuści się, stając częścią produktu, dodatkowo wzmacniając zaprawę naturalnymi włóknami. Co więcej, brak konieczności wysypywania mieszanki z worka oznacza większy komfort i zdrowsze warunki pracy – mowa bowiem nawet o 40% mniejszym zapyleniu. 

Jako, że worek rozpuszcza się w całości w procesie mieszania w betoniarce lub pojemniku do mieszania, nic się nie marnuje i nie powstają odpady. Można zatem zapomnieć o konieczności magazynowania, wywożenia czy utylizacji zużytych opakowań, co oznacza oszczędność czasu i kosztów, a także realną dbałość o ochronę klimatu i zasobów naturalnych. 

Chcesz zobaczyć jak wygląda proces przygotowania mieszanki metodą tradycyjną oraz z wykorzystaniem technologii Baumit ALL IN? Zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=L8TgbDwbfes 

opis obrazka
Źródło: Baumit

Błyskawiczne prace montażowe

Warto wiedzieć, że oprócz mieszanek betonowych o tradycyjnym czasie wiązania można również wykorzystać bardzo łatwe w zastosowaniu produkty błyskawiczne jak Baumit Gala Fix (wytrzymałość na ściskanie ?40 MPa). W tym konkretnym przypadku zaprawa zaczyna wiązać już po ok. 5 minutach, a po ok. 30 minutach można ją już wstępnie obciążać. 

To świetna opcja, gdy mamy do wykonania drobne prace w domu czy ogrodzie. Warto z niej skorzystać szczególnie przy montażu słupków ogrodzeniowych, ławek, lamp ogrodowych, huśtawek, suszarek na ubrania czy altan. Beton można przygotować w sposób tradycyjny, jednak jej ogromnym atutem jest szybkość i łatwość zastosowania. Nie potrzebujemy mieszadeł elektrycznych czy innych urządzeń mieszających – wysypujemy suchą zaprawę z worka, polewamy wodą i gotowe! Jak to dobrze zrobić krok po kroku pokaże nam ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=OsLOEk4qsbo

Na rynku można spotkać różne rodzaje zapraw betonowych. Sięgając po wysokiej jakości produkty o właściwościach dopasowanych do warunków oraz miejsca zastosowania, możemy liczyć, że prace przebiegną szybko i sprawnie, a uzyskany efekt będzie bardzo trwały i bezpieczny w użytkowaniu.

Źródło: Materiały informacyjne firmy Baumit

zbudujmydom.pl
Nowoczesny portal budowlany
Portal zbudujmydom.pl tworzy zespół inżynierów budownictwa, którzy posiadają zarówno podstawy teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne, zdobyte na budowach w całej Polsce. Część z naszych ekspertów stanowią czynni kierownicy budów, doświadczeni zarówno przy domach jednorodzinnych jak i przy dużych inwestycjach budowlanych. Staramy się w jasny i przejrzysty sposób omawiać cały proces budowlany od fundamentów aż po dach i ostatecznie wykończenie domu. Przedstawiamy również porady związane z kwestiami formalno-prawnymi, aby ułatwić poruszanie się we właściwych przepisach, co wcześniej czy później spotka każdego inwestora.
Korzystając ze strony, akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na zapisywanie cookies.