Przepisy w Polsce stale się zmieniają, co przekłada się na ciągłe wahania właścicieli nowych domów odnośnie montażu paneli fotowoltaicznych. Dobrej jakości moduł PV to gwarancja jego niezawodności oraz możliwości wytworzenia odpowiednich ilości energii elektrycznej, która jest potrzebna do zasilania całego domu, a nawet do jego ogrzewania.
Budowa nowego domu - o czym warto pamiętać, aby żyć oszczędnie w przyszłości?
Przedsięwzięcie, jakim jest wybudowanie nowego domu nie tylko zajmuje sporo czasu, ale także pochłania ogromne nakłady finansowe. Wynika to głównie ze względu na stale rosnące ceny materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, a nawet robocizny specjalistów w zakresie budownictwa. Decydując się na własny dom od podstaw, warto już na etapie projektowania pomyśleć o tym, aby nieruchomość była jak najbardziej energooszczędna. Aby uzyskać jak najlepszą izolację cieplną oraz akustyczną, warto zadbać o takie kwestie, jak:
- odpowiednie odprowadzenie wód gruntowych z poziomu fundamentów,
- dobrze wykonaną izolację ścian zewnętrznych,
- pokrycie dachu, które będzie pokryte folią paroprzepuszczalną oraz warstwą izolacyjną.
Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój dom jest energooszczędny, a w sezonie grzewczym nie traci zbyt wiele ciepła, koniecznie zainwestuj w jak najlepszej jakości materiały budowlane. Tylko wtedy zyskasz pewność, że wszelkie aspekty związane z izolacją termiczną będą utrzymane na najwyższym możliwym poziomie, a to przekłada się po prostu na spore oszczędności – szczególnie w kwestii ogrzewania domu zimą.
Oszczędzanie energii elektrycznej a panele fotowoltaiczne - w jakie moduły zainwestować?
Oczywiście nie każdy musi mieć kompleksową wiedzę na temat tego, jakie panele fotowoltaiczne są najlepsze na rynku, ile kosztują oraz gdzie je zamontować. Hurtownia paneli fotowoltaicznych to miejsce, gdzie otrzymasz zarówno kompleksowe doradztwo, a także zamówisz możliwie najlepsze na rynku moduły PV, które w 100% spełnią Twoje oczekiwania i pokryją zapotrzebowanie domu na energię elektryczną.
Zakup paneli fotowoltaicznych wcale nie musi być ogromną inwestycją. W przypadku przydomowych systemów zasilania OZE, musisz liczyć się z wydatkiem średnio 20 tys. złotych. Finalna cena instalacji zależy jednak od klasy wykorzystanych paneli fotowoltaicznych oraz ich mocy. Na tego typu przedsięwzięciach nie warto nadmiernie oszczędzać – lepiej zainwestuj w polecane moduły, a zyskasz pewność, że Twoje rachunki za prąd zostaną zredukowane praktycznie do minimum na wiele lat użytkowania domu.
Źródło: Materiały informacyjne PVex